Ubuntu Oneiric Ocelot. Przesiądź się na system open source

Wydawnictwo: Helion

Wykorzystaj prostotę, stabilność i nowoczesność wolnego oprogramowaniaUbuntu Oneiric Ocelot!Dowiedz się, jak pobrać i zainstalować system UbuntuNaucz się korzystać ze środowiska graficznegoPoznaj przydatne narzędzia i programy użytkowePochodzące z języka południowoafrykańskich plemion słowo "ubuntu" oznacza "człowieczeństwo wobec innych". Ten trudny do przełożenia termin tłumaczy się też jako zwrot "jestem, bo ty jesteś". Niezależnie od tego, którą wersję przekładu przyjmiemy, trudno zaprzeczyć, że mamy do czynienia z piękną i szczytną ideą. Nie inaczej jest z noszącą tę nazwę dystrybucją systemu Linux, która kilka lat temu przebojem wdarła się do świata wolnego oprogramowania i nieustannie zdobywa nowych zwolenników zarówno wśród profesjonalistów, jak i "zwykłych" użytkowników komputerów osobistych. Nic w tym dziwnego, Ubuntu jest bowiem systemem prostym, stabilnym i nowoczesnym, a ponadto zapewnia dostęp do wielu bardzo przydatnych programów użytkowych.Niestety, związek z Linuksem zupełnie niesłusznie budzi u wielu osób negatywne skojarzenia - przeciętny użytkownik komputera sądzi, że korzystanie z tego systemu operacyjnego wymaga co najmniej ukończenia studiów informatycznych. Na szczęście łatwo się przekonać, że tak nie jest! Wystarczy sięgnąć po książkę Ubuntu Oneiric Ocelot. Przesiądź się na system open source Przeprowadzi ona początkującego użytkownika przez proces instalacji i konfiguracji systemu, przedstawi interfejs użytkownika, podstawowe narzędzia środowiska oraz sposoby wykonywania operacji na plikach i katalogach, a także pokaże, jak korzystać z najważniejszych aplikacji biurowych, internetowych i multimedialnych.* Pobieranie, instalacja, konfiguracja i aktualizacja systemu operacyjnego* Sposoby korzystania z najważniejszych narzędzi systemowych* Podstawowe operacje w systemie plików i zarządzanie użytkownikami* Instalacja popularnych programów użytkowych i metody ich stosowania* Korzystanie z gier oraz programów Windows w środowisku UbuntuPoznaj najpopularniejszą dystrybucję bezpłatnego systemu operacyjnego!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion