Godzina zero

Cykl: Nadinspektor Battle (tom 5) | Seria: Klasyka Kryminału
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Towards Zero
Anna Bańkowska

Trójkąt miłosny wydaje się zbyt banalnym motywem, by zabić lady Tresillian. Przypadek czy wyrafinowany plan? Trzeba odgadnąć, co łączy gości ofiary. Kryminologia bywa równie fascynującym, co niebezpiecznym hobby. Inspektor Battle wie, że w Gnieździe Mew "pachnie prochem", bo ktoś prowokuje wydarzenia na długo przed "godziną zero"! Mistrzowska teoria zbrodni i kompletny profil psychologiczny...

Mistrzowska teoria zbrodni i kompletny profil psychologiczny zabójcy na długo przed laboratorium CSI z Nowego Jorku i Miami

źródło opisu: http://publicat.pl/dolnoslaskie/oferta/kryminaly/g...(?)

źródło okładki: http://publicat.pl/dolnoslaskie/oferta/kryminaly/g...»

BetiFiore | 2019-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2019

Czy trzeba oceniać klasykę, tym bardziej jeśli chodzi o starą dobrą Agatę Christie? Jej kryminały są specyficzne, łatwo można rozpoznać styl autorki. Kiedyś się nimi zaczytywałam, teraz wracam i cieszę się z tych powrotów.

pawlo124rebels | 2019-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2019

Niby nie ma Poirota ale powieść genialna!
Genialna rzeczem !
Kropka i koniec

Herodott | 2019-05-14

Uwielbiam jej twórczość. Pomysłowa akcja, nietuzinkowe zwroty. Trzyma napięcie. Warto. 10/10

Przy_kawie_z_ksiazka | 2018-09-12
Przeczytana: 12 września 2018

Neville wymusza na swojej obecnej żonie Kay, wizytę w Gnieździe Mew we wrześniu, a więc w czasie, gdy będzie tam przebywać jego była żona Audrey. Pomysł ten nie podoba się nikomu, zwłaszcza Lady Tressilian - dożywotnia właścicielka Gniazda Mew, w którym zatrudnia kamerdynera i pokojówkę. Uważa to za niegodziwość wobec pierwszej żony. Dla niej rozwód jest zbyt nowoczesny i tego nie akceptuje. Nikt nie jest w stanie przekonać jej do akceptacji nowego stanu rzeczy, nawet bardzo jej oddana Mary Aldin.

Do Gniazda Mew zjeżdżają się kolejne osobistości - znajomy Kay - Latimer, przyjaciel rodziny Tomasz Royde oraz Treves, zbliżający się do osiemdziesiątki członek słynnej firmy adwokackiej i wybitny specjalista w dziedzinie kryminologii.

Wszyscy spędzają czas na miłej przestrzeni, siedząc na "beczce prochu". Nie wiele potrzeba, aby doszło do pierwszego morderstwa, a na miejscu zjawia się nadinspektor Battle...

Morderstwo w wyższych sferach jest sztuką. Nie wystarczy uderzyć kogoś w...

Desjani | 2018-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2018

Przeczytana w dwa dni.

Zaczyna się dosyć pokrętnie, bo od zbioru drobnych wydarzeń, które będą kluczowe do rozwiązania i przez to, ze tyle tego jest, iż nasza czujność usypia, przynajmniej ja mam takie wrażenie.

Ale tak w mniej więcej w środku powieści raca do normy i historia idzie w kierunku rozwiązania. Ta zbrodnia ma charakter dziwaczna, bo jest to miłość zmieniona w nienawiść, aż tak, że sprawca chce aby ofiara wisiała, - czy to prawomocny wyrok czy samobójstwo nie ma znaczenia.

Necia | 2018-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2018

,,Godzina zero" to kryminał, dzięki któremu można odpocząć od Herculesa Poirota i Panny Marple.
Bardzo lubię typową dla autorki, ciągnącą się akcję i dialogi, które odkrywają coraz to nowe wyjaśnienia zagadki. A w chwili gdy już łapię za nogę mordercę, już patrzę mu w twarz i cieszę się z osobistego zwycięstwa z Panią Christie... okazuję się, że byłam w wielkim błędzie i posądzałam niewinnego człowieka.
Polecam! ;)

Izza | 2018-01-08
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 08 stycznia 2018

,,Niebo zsyła nam przykrości, aby nas doświadczyć.‘‘ Dokładnie zaplanowane morderstwo. Zajmujące śledztwo. Okrutny i szalony morderca. Nieprzewidywalne zakończenie. Czego chcieć więcej?

MałaPisareczka | 2017-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2017

Przyznam, że nie spodziewałam się takiego rozwiązania. Od samego początku podejrzewałam zupełnie kogoś innego, choć przecież Christie dawała wskazówki właśnie na TĘ osobę.
Może trochę przekombinowana historia, ale na pewno zaskakująca i miła. Czyta się raz dwa, ponieważ liczy sobie raptem 170 stron.

Ewelina | 2017-12-12
Na półkach: Przeczytane, Kryminał, 2017
Przeczytana: 12 grudnia 2017

Klasyka, klasyka, klasyka.

sylwia | 2017-11-10

Nie ma zbrodni doskonałej. Natomiast zemsta powodowana wciąż buzującą w żyłach nienawiścią na pewno do niej nie prowadzi.
Zbrodnia, która ma miejsce w wyższych sferach nie jest zbrodnią w afekcie. O nie. Morderstwo ma być sztuką. A wszystko oczywiście musi się odbyć w zgodzie z zasadami savoire-vivre’u. Zatem morderstwo jest dziełem, zwieńczeniem długotrwałych planów, przygotowań i przemyśleń.
Akcja toczy się w domu leciwej i schorowanej damy, która traktuje Nelville’a Strange’a jak własnego syna. Tymczasem Nelville łamie konwenanse. Rozwiódł się z damą z wyższych sfer, Audrey. I na tym nie poprzestał. Zostawił bowiem Audrey, aby poślubić Kay. A Kay w odróżnieniu od Audrey, damą nie jest. Co więcej, nie należy do socjety, a jej przeszłość pozostawia wiele do życzenia. Nelville’owi to jednak nie starczyło. Postanowił, że była jak i obecna pani Strange zaprzyjaźnią się w czasie wspólnego urlopu. Wszyscy widzą tę niedorzeczność z wyjątkiem pomysłodawcy i przewidują, że nic dobrego z...