Zatańcz z mordercą

Seria: Diament
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Loves Music, Loves to Dance
dona

Pewnego dnia znika młoda i utalentowana projektantka biżuterii, która spotykała się z mężczyznami zamieszczającymi w prasie ogłoszenia towarzyskie. Robiła to na prośbę przyjaciółki przygotowującej program telewizyjny na ten temat. Gdy znaleziono zwłoki Erin, wiele wskazywało na to, że dziewczyna mogła stać się ofiara mordercy, znanego już policji z charakterystycznego, perwersyjnego sposobu działania, lecz wciąż nieuchwytnego. Możliwe zatem, że kryje się on wśród ogłoszeniodawców. Ale czym się kieruje psychopatyczny zabójca, wybierając swe ofiary? Co takiego sprawiło, że spotkał je ten sam los?...

Miłka | 2015-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2015

Może mieliście okazję przekonać się, jak bardzo opis z ogłoszenia może różnić się od rzeczywistości. Pan, którego profil wskazuje na 185 cm wzrostu, okazuje się wręcz kurduplem, a ten, który wskazał siebie jako duszę towarzystwa, boi się odezwać na pierwszym spotkaniu. Takie sytuacje mają miejsce praktycznie codziennie i mogą być powodem do zabawnych randkowych wspomnień po latach. Czy da się jednak przewidzieć, że osoba, której ogłoszenie pasuje do naszych preferencji, czyha na nasze życie?
To, że kiedyś przeczytam książkę „Zatańcz z mordercą” autorstwa Mary Higgins Clark wiedziałam już od około 12 lat, bo właśnie wtedy obejrzałam film, który powstał na podstawie tej powieści. Zapamiętałam obraz na tyle dobrze, aby móc zweryfikować go z jakością książki. Jakie są moje odczucia, przekonacie się za chwilę.

Dekoratorka wnętrz – Darcy oraz projektantka ekskluzywnej biżuterii – Erin, stoją właśnie u progu własnej kariery. Chcąc pomóc znajomej producentce telewizyjnej, Nonie Roberts w...

Wicca | 2012-04-08
Przeczytana: 10 stycznia 2006

"Zatańcz z mordercą" jest drugą książką po jaką sięgnęłam, tej poczytnej amerykańskiej pisarki jaką jest Mary Higgins Clark.
Książka posiada w sobie wszystko czego by można od autorki oczekiwać - świetna fabuła, odrobina romansu i dreszczyku emocji ze zwrotami akcji, które sprawią, że każdy czytelnik będzie zgadywał do samego końca, dopóki autorka nie zlituje się nad nim i nie zaserwuje mu szokującego zakończenia.....

Książka opowiada historię dwóch przyjaciółek Erin i Darcy które po ukończeniu studiów postanawiaja się przenieść do wielkiego miasta w pogoni za karierą.
Erin jest obiecującą projektantką biżuterii, natomiast Darcy odnajduje swe powołanie jako dekoratorka.
Pewnego dnia Darcy namawia Erin aby pomogła jej i znajomemu producentowi telewizyjnemu, w badaniach nad profilem osób, które zamieszczają ogłoszenia matrymonialne w gazetach.
Brzmi jak niewinna zabawa.....dopóki Erin nie znika.

Jej ciało zostaje odnalezione na molo na Manhattanie - na jednej stopie ma jeden ze...

lipka02 | 2014-05-11
Przeczytana: 11 maja 2014

Książka Zatańcz z mordercą zawiera w sobie motyw Kopciuszka i Księcia, lecz całkiem w innej odsłonie. Kopciuszkiem jest niewinna kobieta a Księciem psychopata,który zabija ją w szaleńczym amoku. A pantofelek? Oczywiście,że występuje. To ostatnia rzecz jaką ofiara ma na sobie przed śmiercią.

Marry Higgins Clark znakomicie bawi się z czytelnikiem. Podstawia mu mnóstwo kandydatów na potencjalnego zabójcę. Do samego końca czytelnik nie jest w stanie odgadnąć kto tak naprawdę zabija. Motyw morderstw znamy już po paru stronach, plan działania psychopaty również. Nieodkrytą tajemnicą jest natomiast to,kto za tym wszystkim stoi i czy uda się go złapać zanim ponownie zabije.

Tą książkę polecam kobietom,które tak jak Darcy i Erin uważają,że randki w ciemno to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Może po jej przeczytaniu zastanowią się i będą baczniej przyglądać się mężczyznom spotkanym na swej drodze.

Oto kryminał, na jaki czekałam!
Wciągający, od początku do końca, fascynujący i intrygujący. Kto jest mordercą? Dlaczego odpowiadanie na ogłoszenia jest tak niebezpieczne? I - przede wszystkim - czy uda się głównej bohaterce uniknąć śmierci?
Chcecie sprawdzić odpowiedzi na te pytania? To sięgajcie koniecznie po tą pozycję. To kryminał z naprawdę wysokiej półki.

eunice | 2015-01-25
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 25 stycznia 2015

Nie interesuje mnie, w co jest ubrany każdy bohater tego kryminału, ani co zjadł na śniadanie/lunch/kolację. Nie interesuje mnie wystrój wnętrz, ani to, że ktoś nie podlewa regularnie roślin doniczkowych. Tego jest tu wiele.
Interesuje mnie natomiast, co robi FBI w sprawie licznych zaginięć młodych kobiet. Tego jest tu mało.
Komisarz policji z Nowego Jorku wypowiada w pewnym momencie: "Wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia ze zdeprawowanym seryjnym mordercą." Och, doprawdy! A który seryjny morderca nie jest zdeprawowany??
I czy naprawdę każdy pojawiający się mężczyzna musi się znaleźć na liście podejrzanych?

Plichcia | 2014-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Nona Robers, producentka telewizyjna prosi swoje dwie przyjaciółki - Erin i Darcy o pomoc w nakręceniu programu. Kobiety poznały się na kursie tańca, każda z nich jest samodzielna i niezależna - Erin produkuje orginalną biżuterię, a Darcy jest dekoratorką wnętrz.

Tematem programu ma być zjawisko umawiania się na randki aranżowane ogłoszeniami potencjalnie matrymonialnymi. Dziewczyny przystają na prośbę i zaczynają na potęgę się umawiać. I pewno ciekawy program by z tego wyszedł, gdyby nie fakt, że po pewnej randce Erin zostaje znaleziona martwa.

Szczegóły popełnionego zabójstwa nawiązują do zbrodni popełnionej kilkanaście lat wcześniej, ówczesna ofiara podobnie jak Erin miała zamiast jednego buta piękny pantofelek idealnie nadający się do tańczenia. Oczywiście w śledztwo jest zaangażowana policja i stopniowo wychodzą na światło dzienne podobne przypadki zabójstw. Darcy postanawia za wszelką cenę odnaleźć zabójcę rzucając się w wir umawiania się na randki z potencjalnymi...

Ewa | 2012-03-26
Przeczytana: 26 marca 2012

Wątek z ogłoszeniami towarzyskimi bardzo mi się spodobał.Mam tu porównanie z ogłoszeniami umieszczanymi w znanym nam obecnie internecie, gdzie az roi się od ogłoszeń i tez istnieje ryzyko.Kiedys byly tylko w czasopismach, zanim internet zdominowal naszą cywilizację.Czasem i mozna poznac mila osobe, ale ja juz wyroslam z randek w ciemno.I patrzac z perspektywy czasu zastanawiam sie jak moglam byc tak naiwna, co do nie ktorych osob i miejsc spotkań.Ale widocznie chec spotkania tego jedynego jest silniejsza:)Szkoda tylko, ze jeden psychopatyczny czlowiek potrafil tak sie kamuflowac, by do tej pory nikt go nie zlapal na gorącym uczynku.Musimy wiedziec jednak, ze nawet z pozoru zaufana nam osoba moze byc niebezpieczna.
Przyznam, że książka porwała mnie owszem, ale dopiero w ost.70 stronach:) Wydawało mi się, że jest za duzo podejrzanych i cieżko to rozgryzc.Rozumiem ze to za sprawa tych licznych ogłoszeń towarzyskich.Nie mogę też powiedzieć, ze wogóle mi sie nie podobala, bo styl jakim...

Zaczytana | 2013-05-07

Czytałam dawno,ale pamiętam do dziś.
Wciągająca,bardzo dobrze i szybko się ją czyta.

rozoowa | 2013-11-03
Przeczytana: 12 października 2013

Bardzo przyjemny kryminał, zawierający wszystko co ten gatunek powinien posiadać, a co więcej! zaskakujące zakończenie - chociaż nigdy nie mam problemów z domyślaniem się kto jest winny... Z pewnością sięgnę jeszcze po książki tej pisarki, zdecydowanie polecam. Szybka, przyjemna lektura.

MadameXXX | 2012-12-12

świetna książka! i chociaż domyśliłam się tożsamości mordercy - do samego końca nie byłam pewna :)