Jak przeżywać emocje

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Rozwój osobisty". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czarna Owca
Savoir vivre ses émotions
Paolina_pl

Emocje... przyjazne czy wrogie? Dla niektórych są złem, które należy wykreślić z życia, ponieważ destabilizują zarówno jednostki, jak całe grupy. Dla innych przeciwnie, stanowią bogactwo nadające sens życiu. Niniejszy poradnik dowodzi, że mogą być jednym i drugim. Dostarcza narzędzi potrzebnych do zrozumienia mechanizmów, które nimi rządzą i nauczenia się, jak z nimi żyć w lepszy sposób. Książka najpierw przedstawia fundamentalną rolę emocji w komunikacji międzyludzkiej. Przywołuje sytuacje, gdy ich przejawy płatają nam figle, zakłócają spokój lub sprawiają cierpienie. Wprowadza pojęcie inteligencji emocjonalnej i wskazuje, jak rozpoznać wrażliwe obszary naszych emocjonalnych przeżyć.
Następnie, poprzez rozmaite ćwiczenia, techniki i analizę konkretnych przypadków, proponuje pracę nad wyrażaniem emocji, aby ograniczyć wpływ tych, które nam szkodzą w codziennym życiu. Omawia typowe sytuacje zawodowe i rodzinne, dzięki czemu zauważamy płynące z nich emocjonalne cierpienia i możemy pozbyć się blokad oraz zahamowań, które uniemożliwiają nam działanie.

źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owca, Warszawa 2009

źródło okładki: czarnaowca.pl

Paolina_pl | 2013-08-31
Przeczytana: 29 sierpnia 2013

Gdy zobaczyłam tę książkę, pomyślałam "O! to coś idealnego dla mnie!" Byłam tak podekscytowana tym, że znalazłam książkę odpowiadającą moim zainteresowaniom na wyprzedaży w bardzo dobrej cenie, że z góry założyłam, że będzie świetna. Nie jest zła, ale nie jest też bardzo dobra. Taka zupełnie przeciętna. Treści trochę trudne do przyswojenia. Czyta się szybko, ale ja wyciągnęłam z niej stosunkowo niewiele. Na pewno jednak przyda się po to, by w ogóle uświadomić sobie, jaką rolę odgrywają w naszym życiu emocje, skąd się biorą i jak wielkie mają znaczenie- o wiele większe niż się spodziewamy. Pod tym względem warto ją przeczytać. Jeśli ma się trochę wolnego czasu i chce się poczytać coś w temacie to jak najbardziej:)

książek: 2057
Rosana | 2015-07-06