The Walking Dead #002

komiksy, horror, zombi
komiksy
angielski
Patson

Rick heads to Atlanta where he hopes to find his wife and son.

źródło opisu: http://www.imagecomics.com/

NieTylkoGry | 2017-02-26
Na półkach: Przeczytane, Dział komiksu

UWAGA Recenzja może zawierać spoilery

Ileż to już było komiksów o żywych trupach. Ileż to powstało serii, których akcja toczy się w postapokaliptycznym świecie. I iluż to już było bohaterów zmuszonych toczyć nierówny bój z własnym człowieczeństwem, kiedy wokół upadły już wszystkie wartości i wyznawane zasady. A jednak to tytuł The Walking Dead (Żywe Trupy) zyskał uznanie, jakiego mogą mu zazdrościć tak poprzednicy, jak i wszystkie naśladownictwa wyrosłe na jego gruncie. Dlaczego? Bo Robert Kirkman, scenarzysta tej opowieści, znalazł doskonałe wyważenie pomiędzy wszystkimi motywami, miksując je w naprawdę smakowity kąsek.

Shane nie żyje, nic więc już nie stoi na przeszkodzie by grupa ocalałych wyruszyła w dalszą drogę w poszukiwaniu bardziej bezpiecznych terenów. Na czele tych, którzy przeżyli staje Rick, pomysłodawca opuszczenia dotychczasowego obozu, ale choć doskonale nadaje się do roli przywódcy, grad problemów jaki spada na jego głowę, ma szansę przytłoczyć nawet jego. Z...

Dziub | 2016-10-24
Przeczytana: 24 października 2016

Z listów od czytelników wynika, jakim trzeba być komiksowym erudytą, żeby rozumieć kunszt Kirkmana jako autora komiksu o zombie. Ciężko to ogarnąć, kiedy nie wyrasta się z amerykańskiej kultury.

Nat_Mab | 2017-06-28
Dominik | 2017-05-08