Wielka księga horoskopów

Wydawnictwo: De Facto

Od niepamiętnych czasów ludzkość zwraca uwagę na koło ekliptyki, czyli na pozorną drogę Słońca na niebie. Nic dziwnego wszak jest to miejsce, na którym styka się życie Ziemi z życiem naszego systemu słonecznego, obejmującego razem z planetami i ich księżycami nie mniej jak 37 obiektów astronomicznych.Już Sumerowie przed sześcioma tysiącami lat zauważyli, że ten otaczający nas pas życia kosmicznego składa się z dwunastu równych części nazwanych znakami zodiaku. Doświadczenie zbierane przez ludzkość w przeciągu wielu tysięcy lat wykazało, że każdy poszczególny stopień ekliptyki ma specjalne właściwości, odrębne od innych.Charakterystyki niniejsze oparte są na tych odrębnych właściwościach każdego stopnia zodiaku według pozycji Słońca. Określenia te mają jednak znaczenie dość ogólne bowiem Słońce nie zawsze ściśle tego samego dnia znajduje się corocznie w tym samym stopniu zodiaku np. w roku przestępnym, mimo to jednak sprawdzają się w życiu zadziwiająco.Aby określić dzięki tym charakterystykom główne cechy swoje i swoich bliskich oraz możliwości rozwojowe ? musimy znać jedynie dzień urodzin.Warto przestudiować wszystkie 12 znaków zodiaku, zawartych w 12 Księgach Tajemnic, aby posługując się nimi ? zdumiewać bliskich i znajomych trafnością swych przepowiedni.

| 2014-11-08
Przeczytana: 12 kwietnia 2011