Wszechświat we mnie

Wydawnictwo: wydano nakładem autora
poezja
allison

Wydany własnym sumptem zbiór wierszy gorzowskiego poety, zadedykowany żonie Elżbiecie.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

allison | 2013-06-24

Wiersze zawarte w tym zbiorze, trzecim w dorobku autora, podejmują tematy egzystencjalne. Jest w nich dramat człowieka, który czuje nieuchronną przemijalność, a jednocześnie nie chce się z nią pogodzić.
Czas jest tu wiodącym motywem, który skłania do refleksji nad przeszłością i przyszłością.

Zbiór zawiera sporo liryków o samotności, cierpieniu, bólu fizycznym i psychicznym, o zmaganiu się z codziennością...
Z jednej strony człowiek jest wielki poprzez umiejętność odkrycia w sobie pokładów człowieczeństwa i wrażliwości, z drugiej jednak okazuje się poprzez nie słaby, jest jak pyłek w kosmosie, nikły, mały i niewiele znaczący.

Chociaż w utworach często przywoływane są motywy związane z fizycznym światem, nie brak w nich również odwołań do Biblii. "Z prochu postałeś i w proch się obrócisz" - to przewodni motyw wielu wierszy.

"Wszechświat we mnie" to wyznania człowieka dojrzałego, doświadczonego przez los. Nie jest po poezja łatwa i radosna, ale warto po nią sięgnąć, gdyż...