Przeznaczenie. Moc żywiołów

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Moc żywiołów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
raven

„Wiem, że nie powinnam była tego czytać… Głupia byłam. Wiem, że zwój miał spłonąć z moim ciałem w dniu mojej śmierci. Zakłóciłam prawo, ale ja po prostu… musiałam wiedzieć. Tylko to jedno… I przeczytałam dokładnie to, że na tej łące, w nocy spotkam się znów z tym, którego kocham. I to musi być on! Wszyscy pukają się w głowy lub patrzą na mnie z politowaniem… Ale ja nie chcę ich litości! On wróci… Wróci dla mnie… wróci dla nas… Tak mi powiedział zanim odszedł.”

Czy wiecie, że tuż obok nas jest świat pełen magii? To przestrzeń przepełniona miłością i zazdrością. Miejsce, w którym żyje rudowłosa piękność Avilla… Czy uda jej się pokonać wszelkie przeciwności i połączyć z ukochanym? Przeznaczenie. Moc żywiołów to napisana z rozmachem historia miłosna, to niezwykle barwnie wykreowany świat, to książka, która pochłania Czytelnika od samego początku niemal bez reszty. Zatem siadajcie wygodnie i poznajcie rzeczywistość, której nie będziecie chcieli opuszczać…

źródło opisu: www.wfw.com.pl

źródło okładki: www.wfw.com.pl

ilovebooklife | 2016-09-23

Cóż, w pewnych momentach trochę zbyt dziecinna jak na mój gust, ale w gruncie rzeczy nie czytało się jej źle. Pomysł na historię ciekawy, tylko zbyt krótki-przydałoby się minimum 100 stron więcej :

Ewa | 2014-04-27
Przeczytana: 16 września 2013

Rozterki nastoletniej czarownicy wcale nie muszą ograniczać się do dylematu, jakim jest wybór partnera. Pochodząca z zacnego rodu Avilla odkrywa spisek, który od lat funkcjonował pod postacią opowiadanej ku przestrodze baśni. Na dodatek rozstaje się z narzeczonym, który zostaje posądzony o zamordowanie jednej z obdarzonych niezwykłymi mocami istoty. Szalę goryczy przelewa nakaz rodziców, którzy doprowadzają do zaręczyn dziewczyny z młodym mężczyzną, będącym jednocześnie najlepszym przyjacielem jej poprzedniego chłopaka. Jakby tego było mało bohaterka książki Marty Baranowskiej dowiaduje się, iż niebawem zakończy żywot jako ofiara niedoszłego przywódcy jej ,,klanu”. Czy Przeznaczenie. Moc żywiołów jest romansem, kryminałem, powieścią fantastyczną, a może dramatem?

To miał być napisany z rozmachem utwór, którego treść pieści czytelnicze ego. Prawdziwy raj dla oczu i wyobraźni. Cóż, rzeczywistość okazała się nieco rozczarowująca. Zacznijmy od samej fabuły, która trąci mi nawiązaniem...

wolfie | 2013-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2013

Na rynku literatury młodzieżowej coraz częściej można spotkać książki napisane przez nastoletnich autorów. Jedną z takich pozycji jest "Przeznaczenie. Moc żywiołów" Marty Baranowskiej.

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy - ciekawa okładka i zachęcający opis.
Przyznaję jednak, na początku książki straszliwie się zamotałam. Nie rozumiałam, o co chodzi w całej tej historii. Dopiero po kilkunastu rozdziałach wszystko zaczęło mi się rozjaśniać.

Akcja jest opisana nieco chaotycznie, narracja ze strony Avilli, Willa i Drake`a sprawia, że człowiek momentami się gubi w całości.
Myślę jednak, że jak na debiut pisarski, jest całkiem nieźle.

TalaZ | 2013-07-20
Przeczytana: 19 lipca 2013

Czym jest przeznaczenie, każdy z nas doskonale wie? Także żywioły i ich moc, nie są nam obce. Myślę, że to właśnie z tego powody połączenie tych dwóch „rzeczy” wywiera taki wpływ na czytelników. Bo czy może być coś ciekawszego od przeznaczenia, którego wyznacznikiem jest moc panowania nad żywiołami. Mnie także skusiła chęć zapoznania się z fabułą opartą na tym motywie, dlatego postanowiłam sięgnąć po debiut Marty Baranowskiej – Przeznaczenie. Moc żywiołów.

Ciężko jest mi napisać streszczenie fabuły, ponieważ mogłabym za dużo zdradzić, a poza tym… nie… o tym później. Wracając do opisu treści. Dlatego postanowiłam przytoczyć skrót wydarzeń jaki został zawarty w blurbie.

„Czy wiecie, że tuż obok nas jest świat pełen magii? To przestrzeń przepełniona miłością i zazdrością. Miejsce, w którym żyje rudowłosa piękność Avilla… Czy uda jej się pokonać wszelkie przeciwności i połączyć z ukochanym? Przeznaczenie. Moc żywiołów to napisana z rozmachem historia miłosna, to niezwykle barwnie...