Moje dziecko nie chce jeść

Okładka książki Moje dziecko nie chce jeść
Carlos González Wydawnictwo: Mamania poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Mamania
2013-06-07
2013-06-07
Jowita Maksymowicz-Hamann
dziecko wychowanie rodzicielstwo karmienie

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Tytuł sugeruje, że książka opowiada historie niejadków w różnym wieku, niestety przykłady w większości z życia niemowlaków, dużo lania wody i opowiadania w koło tego samego.

Czy ta książka odpowiada na pytanie: Dlaczego dzieci nie chcą jeść? Zdecydowanie tak! Jeśli zatem z tym zmagacie się na co dzień, to jest książka właśnie dla Was.

Wielu rodziców czytało i stosowało zalecenia dotyczące karmienia, inni ich nie stosowali, a jeszcze inni szli na żywioł. Jak podejść do tego tematu, skoro zalecenia się zmieniają, a nam zależy poprostu na tym, aby dostarczyć naszym dzieciom tego czego potrzebują? Jak radzić sobie w nieustannym świecie norm, wytycznych porównań i "dobrych rad"?

Książka przedstawia proces karmienia dzieci, czyli poczynając od karmienia piersią lub butelką po produkty stałe, rozwiewając jednocześnie wiele wątpliwości, jakie pojawiają się na początku tej drogi u młodych rodziców. Informacje zawarte w książce pomogą także przebrnąć przez ogrom wyzwań z związanych karmieniem kilkulatków.

Autor książki, to znany i ceniony hiszpański pediatra, który próbuje uzmysłowić, że dzieci wiedzą czego potrzebują. Jeśli my, jako rodzice damy im odpowiedni wybór, to w dłuższej perspektywie dzieci same podejmą odpowiednie decyzje. A co ważne, dzieci jedzą, tyle ile potrzebują.

W poradniku znalazły się także opisy różnych sytuacji, w których wielu rodziców może znaleźć odzwierciedlenie swoich przejść i problemów związanych z karmieniem dzieci, co pokazuje, że ten temat nie dotyczy tylko ich.

Znajdziemy tu rzetelną i konkretną, ale i humorystycznie podana widzę z zakresu żywienia, popartą badaniami, która jednocześnie obala wiele mitów, podań i legend związanych z karmieniem. A co najważniejsze ta książka może uspokoić i ukoić skołatane nerwy rodziców.

Każdy rodzic wie, że przychodzi moment, w którym zmagasz się z problemami jedzeniowymi dziecka. Warto przeczytać książkę, bo znajdują się w niej cenne wyjaśnienia i rady.

Takie proste a takie trudne :) zdecydowanie warto przeczytać!

Takie proste a takie trudne :) zdecydowanie warto przeczytać!

Każdy rodzic powinien to przeczytać!

Każdy rodzic powinien to przeczytać!

" Moje dziecko nie chce jeść" to w ciekawy sposób napisana książka, która pomaga rodzicom zrozumieć, dlaczego iść dzieci jedzą tak mało. Zawiera cenne wskazówki zwłaszcza dla rodziców bardzo małych dzieci. Humorystyczny język, przykłady z życia wzięte oraz naukowe badania pomagają rodzicom zrozumieć swoje dziecko i nieco w inny sposób podejść do problemu. Polecam

Książka napisana przez lekarza pediatrę i ojca trójki dzieci. Zawiera zarówno badania jak i historie z życia wzięte. Bardzo dobrze przedstawia motywy dla których warto zdecydować się na dietę BLW, a także argumenty potrzebne do dyskusji z innymi. Napisana prostym językiem, rozwiewa wiele wątpliwości dotyczących karmienia piersią, wprowadzania stałego jedzenia, zapotrzebowania dzieci na wiele produktów, a także wzmianki o wychowaniu.

Jak na kilka ciekawych/wartościowych informacji to jest zbyt wiele lania wody i mielenia ciągle o tym samym.

Książka napisana w specyficzny sposób, przeplatając oficjalny, naukowy bełkot z poczuciem humoru ;) niemniej, przyjemnie się czyta. Głównym przesłaniem jest: nie namawiaj dziecko do jedzenia. O tyle fajnie, że autor wyjaśnia , dlaczego dziecko samo wie, ile zjeść musi. Otwiera oczy i uspokaja mamę 2,5latka, ktory je wybrednie i 5miesięczniaka, który jeszcze czeka na pierwszy posiłek stały ;)

Dzięki tej książce można zdecydowanie nabrać więcej luzu i pewności podczas karmienia swojego dziecka już od pierwszych dni. Polecam tę książkę wszystkim kobietom w ciąży, ale i tym którzy uważają, że znają się lepiej od matki karmiącej na tematy związane z karmieniem i lubią udzielać "dobrych rad". Wniosek z tej książki jest taki: dziecko je tyle, ile potrzebuje. Dzięki tej książce w prosty sposób można uświadomić sobie jakie przekonania mają ludzie odnośnie karmienia piersią i ilości jedzenia, które powinno zjeść dziecko a realnym jego zapotrzebowaniem.

Dodaj cytat z książki Moje dziecko nie chce jeść