Polly nie poddawaj się!

Wydawnictwo: Akapit Press
joly_fh

Polly, niespokojny duch, marzycielka spragniona przygód, chce zostać podróżniczką i odkrywcą. Niestety, w roku 1914 kariera naukowa była dla dziewcząt niedostępna. Kobiety dopiero zaczynały walczyć o swoje prawa. Polly uświadamia sobie, jak się rzeczy mają, gdy poznaje nowe sąsiadki z domu przy Chelsea Walk 6, sufrażystki walczące o prawo wyborcze dla pań. Rodzice dziewczynki nie kryją oburzenia, ale ona sama – zaciekawiona poglądami nowych sąsiadek – postanawia wziąć udział w marszu protestacyjnym. Czy starczy jej odwagi, aby mimo oporu rodziców bronić sprawy, którą uważa za słuszną? Pasjonująca wizja burzliwej epoki nakreślona piórem zdobywczyni wielu nagród, pisarki Lindy Newbery.

źródło opisu: Akapit Press, 2013

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-335-Polly_n...»

Justyna Antoniewicz | 2017-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2017

Polly to niespokojny duch i marzycielka trzynastoletnia dziewczynka spragniona bardzo przygód miłośniczka podróży, chce zostać podróżniczką i odkrywcą.
Niestety w roku w 1914 kariera naukowa jednak była dla dziewcząt niedostępna.
Kobiety wtedy już zaczynały walczyć o swoje prawa. Polly uświadomiła sobie pewne rzeczy, gdy zapoznaje nowe sąsiadki z domu przy Chelsea Walk 6 są to sufrażystki, które walczą o prawo pań.
Dziewczynka postanawia wziąć udział w proteście manifestacyjnym, żeby obronić prawa Wolności kobiet. Jest waleczna i odważna ma odwagę, siłę do walki, by udowodnić, że prawa mają.
Przeurocza, miła i super książka chętnie przeczytałam, zagwarantowała mi miłe chwile.

Niezapominajka | 2013-06-26

Książka ciut... za dziecinna (jak na moje 13 lat). Uważam, że spodoba się wszystkim dziewczynkom w wieku mniej więcej 10 lat. Przywołuje czasy I wojny światowej i walk sufrażystek. Opowiada o trudnych decyzjach i przekonaniu się czy to co uważamy za słuszne, jest takie naprawdę.