Racjonalna terapia zachowania. Podręcznik terapii poznawczo-behawioralnej

Tłumaczenie: Mariusz Wirga
Wydawnictwo: Wulkan
Rational behavior therapy
ravenstag

Książka ta została napisana dla praktyków i adeptów, którzy pragną zawodowo pomagać innym, a kierują się następującymi trzema osobistymi celami: 1. Chcą szybko, bezpiecznie i bez stosowania leków pomagać ludziom, odczuwającym ból emocjonalny. 2. Chcą, żeby osoby, którym pomagają, lepiej niż dotychczas umiały skutecznie radzić sobie w życiu z przyszłymi problemami. 3. Chcą stosować techniki...

3. Chcą stosować techniki psychoterapii i doradztwa, które także pomagają ludziom w ich codziennym życiu i w zapobieganiu przyszłym problemom.

źródło opisu: Wulkan 1992

źródło okładki: Wulkan 1992

Ela91 | 2015-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2015

Doktor Maxie C. Maultsby jr. Jest profesorem psychiatrii i dziekanem Wydziału Psychiatrii Uniwersytetu Howarda w Waszyngtonie. Profesor w prezentowanej książce wykorzystuje najnowsze osiągnięcia współczesnej psychologii i neurofizjologii. Dlatego na łamach „Racjonalnej Terapii Zachowania. Podręcznik terapii poznawczo-behawioralnej.” profesor Maultsby przedstawia działanie dwóch mózgów : mózgu prawego i mózgu lewego. Omawia ich działanie i budowę, w odniesieniu do problemów irracjonalnego zachowania.

Książka naukowa, którą recenzuję jest wydana w 2013 roku, przez wydawnictwo Dominika Księskiego Wulkan, przy współpracy Towarzystwa Psychologii Behawioralnej, w Żninie. Książka jest podzielona według schematu: strona poświęcona wprowadzeniu w dany rozdział, następnie słowniczek trudnych wyrazów pojawiających się w danym rozdziale po raz pierwszy – czyli tak zwany konspekt rozdziału. Wszystkie najważniejsze rzeczy są wytłuszczone, a do każdego rozdziału w formie tabeli lub...

yemi | 2017-05-16
wera22 | 2017-04-01