Okładka książki Bringing Home the Birkin: My Life in Hot Pursuit of the World's Most Coveted Handbag Michael Tonello
Michael Tonello Wydawnictwo: HarperCollins biografia, autobiografia, pamiętnik
HarperCollins
2009-07-21
2009-07-21
Bringing Home birkin Tonello Michael

ciekawie przedstawiona historia torebki

ciekawie przedstawiona historia torebki

Lekka, blyskotliwa, naprawde sie podobała - duzo ciekawostek o pożądanym przedmiocie wielu kobiet i.. mężczyzn ;) Nie interesuje sie modą az nadto, ale to byla naprawde fajna lektura; pozytywna.

Chwycona między jedną książką a drugą, niepozorna, z nieładną okładką. A jednak! Książka i poruszona enigmatyczna torebka Hermesa trafiła u mnie w dziesiątkę (tysięcy euro). Ile to już lat zastanawiam się, rozglądam wokół czy tylko mnie się tak wydaje - że z tą torebką, jak i całą sprzedażą akcesoriów Hermesa (i innych marek) coś jest nie tak.
Torebka za niebotyczką sumę - niedostępna nawet dla tych, którzy tę kwotę posiadają.
Zwykła dosyć. Kanciasta. Niewygodna. I notorycznie rozpięta (bo kto będzie siłował się z kłódeczką za każdym razem)
Czy ktoś wreszcie powie otwarcie: To szaleństwo.

Przy okazji poznawania zakamarków torebki (na stronach rozpisana dokładnie anatomia birkinki),poznajemy sympatycznego i obdarzonego niezwykłym poczuciem humoru autora - Michaela Tonello. To rodzaj jego dziennika. Także zapis osobistych sercowych doświadczeń. Michael ściga birkinki po całym świecie jak pies myśliwski. I nie boi się nikogo, więc dowiadujemy się tego, co przemysł dóbr ekskluzywnych chciałby ukryć.
Poza tym, że słynna "birkinka" zostaje obnażona, naszym oczom ukazuje się też cały system zakłamania, kamuflażu, nieuczciwości jaki towarzyszy jej sprzedaży.
Kupno torebki można sobie darować.
Książkę w wolnej lekkiej chwili warto przeczytać.
To co dzieje się w marketingu dotyczy też przecież każdej innej rzeczy.

Torebka za niebotyczką sumę -...

Książka bardzo ciekawa, historia tak naprawdę manii wokół firmy Hermes i produkowanych przez nią apaszek i torebek, o które wiele osób zabiega, a które dostępne są tylko dla niewielu osób - wszak na możliwość zakupu apaszki za 2 tys zł a torebki za 30-50 tys. zł nie ma aż tak wielu chętnych. Oczywiście świat pokazany przez autora jest światem niedostępnym dla "zwykłych śmiertelników" i ich problemy wydają się bardzo odległe.
Bardzo fajnie pokazane są jednak miejsca do których autor trafia w poszukiwaniu "skarbów" i polityka marki, która dąży do tego aby jej produkty nie były wcale tak łatwo dostępne nawet dla tych których na nie stać.
Czyta się naprawdę dobrze, polecam

Michael znajduje sposób na biznes. Po całym świecie goni za unikatowymi torebkami typu Birkin firmy Hermes.
Jak się okazuje, zdobyć je, nie jest wcale takie proste.
Bardzo oryginalna historia. Właściwie z niczym nie potrafiłabym jej porównać. Wciąga niemal od początku. Trudno się oderwać. Sama żałuję, że nie mam jej na własność.
Polecam.

Jak się okazuje, zdobyć je, nie jest wcale takie proste.
Polecam.

Ta książka przypadła mi do gustu bo jest napisana ciekawie, zabawnie i przekonująco. W skrócie Michael Tonello opisuje swoją kilkuletnią przygodę z najsłynniejszą torebką wśród #fashionvictims Birkinką. Jak zdobyć te torebkę? Odpowiedź znajduje się na kartach tej strony i jest opisana tak jakbyś rozmawiała z Michaelem przy kawce. Historia jest ciekawa i nietuzinkowa a do tego przezabawna. Myślę, że przypadnie do gustu nie tylko fanom mody. Idealna na wakacje albo pomiędzy trudniejszymi lekturami. Lekko, przyjemnie i śmieszne.

Przyjemnie się czyta, ciekawa historia jak można pracować i co ważne oparta na faktach. Część akcji toczy się w Barcelonie co dla mnie na duży plus :D

Lekka, przyjemna lektura na wakacje/urlop, raczej tylko dla pasjonatów mody oraz rynku sprzedaży.

Bardzo fajnie napisana książka :) lekka, a zarazem treść sprawia, że jednak nie chcemy jej odłożyć. Główną bohaterką książki jak tytuł wskazuje jest torebka. Nie byle jaka torebka (choć tego szału zrozumieć nie umiem) tylko BIRKINKA firmy Hermes. Kto choć w minimalnym stopniu interesuje się modą, albo choć raz przejrzał prasówkę dla kobiet lub obejrzał "Seks w wielkim mieście" wie o jakiej torebce mowa. Mi nie przypada do gustu choćby na to, że stosuje się do tego również skórę krokodyla lecz nie mi oceniać osoby, które zapisują się w dwuletnią kolejkę, żeby ją zdobyć. Nie zmienia do faktu, że autor wybrał niezły interes na zarabianie. Zdobywał je i powiem szczerze, że to mnie ujęło w tej książce (w jaki sposób i ile trzeba mieć obeznania w tej dziedzinie) potem sprzedawał z zyskiem dla siebie. Latał po całym świecie w celu ich zdobycia i świetny jest rozdział kiedy opisuje sprzedawców :) Bardzo fajna z humorem książka dla każdego. Polecam !!!

Fajna opowieść, ciekawa i wciągająca. Polecam tylko troszkę wolno się czyta.

Fajna opowieść, ciekawa i wciągająca. Polecam tylko troszkę wolno się czyta.

• Moda
  • Biblioteka