Dramaty

Wydawnictwo: Sowa
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Dramaty
MGG

"Dramaty" to zbiór czterech różnych sztuk. Pierwsza "Choćby za sto lat" napisana w 1954 roku to sztuka w 3 aktach, której akcja toczy się na tle dziejów buntu Związku Chłopów ks. Piotra Ściegiennego. Druga "Upadek Złotego" z roku 1955 to komedia z wczesnego okresu działalności Funduszu Wczasów Pracowniczych. Trzecia "Niedobra droga" powstała w 1956 - sztuka z okresu ujawniania się po II wojnie światowej. Czwarta ostatnia pod tytułem "Złoty pierścionek" napisana w 1961 sztuka dzieje się na tle Powstania Warszawskiego.

źródło opisu: http://www.wyczerpane.pl/1878,dramaty.html

źródło okładki: http://www.wyczerpane.pl/1878,dramaty.html