Gruffalo

Wydawnictwo: EneDueRabe
The Gruffalo
dla dzieci, obrazkowa, humor
Snoopy

"Mała Mysz w ciemnym lesie chciała zażyć raz ruchu. Kiedy Lis ją zobaczył, zaburczało mu w brzuchu." I Ty wejdź głębiej w ten ciemny las, a zobaczysz , co się stało, kiedy błyskotliwa Mysz spotkała Sowę, Węża i pewnego głodnego Gruffalo... "Gruffalo" - książka, która stała się światowym bestsellerem, została wydana w 45 krajach, a nakład przekroczył 5 milionów egzemplarzy. Książka zdobyła...

"Mała Mysz w ciemnym lesie chciała zażyć raz ruchu.
Kiedy Lis ją zobaczył, zaburczało mu w brzuchu."
I Ty wejdź głębiej w ten ciemny las, a zobaczysz , co się stało, kiedy
błyskotliwa Mysz spotkała Sowę, Węża i pewnego głodnego Gruffalo...

a nakład przekroczył 5 milionów egzemplarzy. Książka zdobyła niezliczoną ilość nagród,
doczekała się ekranizacji, adaptacji teatralnych wielu form wydawniczych.
Opowieść o Gruffalo była wystawiona na Broadway, a nakręcony na podstawie
tej niesamowitej historii film zdobył nominację do Oskara i nagrody BAFTA.
"Gruffalo" znakomitego duetu J. Donaldson & A. Scheffler w przepięknym
tłumaczeniu Michała Rusinka, to bardzo mądra,
a zarazem lekka lektura obowiązkowa dla wszystkich!

źródło opisu: www.eneduerabe.eu

źródło okładki: www.eneduerabe.eu

książek: 2056
Boopoland | 2014-01-10
Na półkach: Przeczytane, Aa - 2014
Przeczytana: 03 stycznia 2014

„Wow, Ola, naprawdę przeszłaś sama siebie czytając taką książkę!” – dokładnie to była moja pierwsza myśl po skończeniu krótkiej lektury „The Gruffalo”. A druga myśl była taka: „E tam, fajna książeczka!”

Uczciwie się przyznam, że gdyby nie to, że w mojej pracy wszyscy zachwycają się tą pozycją (która podobno jest klasykiem) i na koniec miesiąca mamy mieć ‘teatrzyk’ na podstawie niej właśnie, pewnie tak by mnie nie ciągnęło. Ale było mi nieswojo z tym, że wszyscy znają i lubią tę książkę, a ja nie wiem nawet o co w niej chodzi. Przeczytałam ją więc w czasie przerwy na lancz i jestem zauroczona.

Była sobie kiedyś mała myszka, która chciała być traktowana z należytym respektem, chciała by inne zwierzęta się jej bały. Ale jak ma to osiągnąć niegrzeszący dużym rozmiarem gryzoń? Wystarczy poopowiadać w koło o strasznym stworze, który mieszka w okolicy i zajada się przysmakami z lisów, sów i innych chojraków. A potem wystarczy owego stwora znaleźć, odpowiednio nim pomanipulować, żeby bał...

Madzik | 2016-09-29

Hit!!! Mój czterolatek sam siada z książką i "czyta" ją z pamięci. Zachwycamy się przebiegłością myszki, jej sprytem i bujną wyobraźnią. Z biblioteki pożyczyliśmy wydanie wydawnictwa Amber, w tłumaczeniu pani Danuty Górskiej, co do którego nie mam zastrzeżeń (nie znając jednak oryginału). Jest zabawne, proste, dzieci w lot chwytają rym i świetnie się bawią przy czytaniu.
Wiem, że rekordy popularności bije tłumaczenie Pana Michała Rusinka, być może uda nam się kiedyś sięgnąć po taką wersję Gruffala...

ptynia | 2014-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka o małej myszce która w lesie spotyka lisa, sowę i węża. Wszyscy ja zapraszają na jedzenie (a tak na prawdę sami mają ochotę ją zjeść), a ona odmawia mówiąc, że jest umówiona już z GRUFFALO (wymyślonym przez nią stworem). Jak się później okazuje, Gruffalo istnieje i też ma ochotę ją zjeść. Myszka wmawia mu, że jest bardzo groźnym zwierzątkiem i wszyscy się jej boją. Aby to udowodnić idzie z Gruffalo i spotykają w lesie zwierzęta wcześniej napotkane przez myszkę (zwierzęta są przerażone). Na końcu Gruffalo ucieka, gdy myszka mówi że zjadłaby go z grilla. Opowieść napisana jest wierszem, rymy wpadają w ucho, bo moja dwuletnia córka potrafi mówić tekst, gdy ja czytam książkę. Starszy czteroletni też jest zainteresowany, uwielbia ją.

Mimju | 2015-01-29

Jedna z naszych ulubionych książek dla dzieci. Obowiązkowa pozycja na półce. Gorąco polecam. Ja i moje dzieci. Cytujemy ją, mimo iż czas leci a dzieciaki coraz starsze ;) Próbuję swoich sił w tworzeniu filcowanych figurek, no i spróbowałam zrobić myszkę, zwaną również "Wielką złą mysz" (w drugiej części pt. "Synek Grufalla"). Mam nadzieję, że choć trochę ją przypomina. Gdyby ktoś chciał zaprosić ją do swojej norki :) to zapraszam do sklepu na Dawanda. http://pl.dawanda.com/product/76279367-Myszka-bohaterka-Grufallo-kolekcjonerska-filc

BiG_m | 2015-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2015

Przewrotna bajka nie wiadomo co o miej napisać.. Mys zapewnia sobie prztrwanie kłamstwem.. Z punktu widzenia moralnego łapie ę się za głowę z drugiej strony rozumiem cel książeczki i też chcę aby moj syn umial o siebie zadbać.. Ale jwdnak wolałabym aby rozróżniał dobro od zła :-P
Piekne rymy rytmiczne z fragmentami jakby refrenem więc łatwo i przyjemnie sie czyta (czytaliśmy po angielsku ale z tego co widzę w opisie tłumacz niezle sie spisał).

also | 2016-09-14

Mój synek zna ją prawie na pamięć. Świetna!!! Lubi ją zarówno 5 i 7 latek.

Maya | 2014-03-26
Przeczytana: 20 maja 2013

Dzięki sprytowi i mały może wielkiego wyprowadzić w las - ale na litość boską, wymuszone rymy Rusinka mnie po prostu wkurzają (można porównać z przekładem z bajki animowanej Grufołak)!!!

Ewa007 | 2015-02-11

Super książka , choć uważam, że "Miejsce na miotle" jest nr 1 . Syn chyba na razie morału bajki nie rozumie dla lubi jak ją czytam.

książek: 1921
Asia-Polihymnia | 2012-02-22
Przeczytana: 21 lutego 2012

Urocza książka dla dzieci.

Abdita | 2015-01-05
Przeczytana: 22 kwietnia 2014