Gruffalo

Wydawnictwo: EneDueRabe
The Gruffalo
dla dzieci, obrazkowa, humor
Snoopy

"Mała Mysz w ciemnym lesie chciała zażyć raz ruchu. Kiedy Lis ją zobaczył, zaburczało mu w brzuchu." I Ty wejdź głębiej w ten ciemny las, a zobaczysz , co się stało, kiedy błyskotliwa Mysz spotkała Sowę, Węża i pewnego głodnego Gruffalo... "Gruffalo" - książka, która stała się światowym bestsellerem, została wydana w 45 krajach, a nakład przekroczył 5 milionów egzemplarzy. Książka zdobyła...

"Mała Mysz w ciemnym lesie chciała zażyć raz ruchu.
Kiedy Lis ją zobaczył, zaburczało mu w brzuchu."
I Ty wejdź głębiej w ten ciemny las, a zobaczysz , co się stało, kiedy
błyskotliwa Mysz spotkała Sowę, Węża i pewnego głodnego Gruffalo...

a nakład przekroczył 5 milionów egzemplarzy. Książka zdobyła niezliczoną ilość nagród,
doczekała się ekranizacji, adaptacji teatralnych wielu form wydawniczych.
Opowieść o Gruffalo była wystawiona na Broadway, a nakręcony na podstawie
tej niesamowitej historii film zdobył nominację do Oskara i nagrody BAFTA.
"Gruffalo" znakomitego duetu J. Donaldson & A. Scheffler w przepięknym
tłumaczeniu Michała Rusinka, to bardzo mądra,
a zarazem lekka lektura obowiązkowa dla wszystkich!

źródło opisu: www.eneduerabe.eu

źródło okładki: www.eneduerabe.eu

Kasia | 2019-09-04
Przeczytana: 24 sierpnia 2019

Historia małej myszki i Gruffala znana jest na całym świecie od 1999r kiedy to wydana została przez @macmillankidsuk ---
Fabuła opowiada o małej myszce 🐁, która spacerując po lesie spotyka trójkę drapieżników (lisa, sowę i węża). Sprytny gryzoń unika niebezpieczeństwa z ich strony, przez opowiadanie o rzekomych zaproszeniach, na obiad, podwieczorek i przyjęcie, od wymyślonego przez nią - Gruffalo. Kiedy podczas spaceru nagle staje przed nią opisywany wcześniej stwór, myszka bynajmniej nie traci głowy. Przekonuje chcącego ją pożreć Gruffalo, że jest strasznym, budzącym postrach potworem i wszyscy w lesie się jej boją. Na dowód tego zabiera go ze sobą i pokazuje jak reagują "na nią" mieszkańcy lasu 🙂 W ten sposób ostatecznie rozprawia się z zagrożeniami 😂
---
Cała historia opowiedziana jest w formie wiersza, który dzięki fantastycznej pracy @michalrusinek czyta się płynnie i melodyjnie. Wiem, że część z Was skłania się ku tłumaczeniu pani Danuty Górskiej, jednak uważam, że Pan Michał...

Dominiqe83 | 2017-12-13
Przeczytana: 02 listopada 2017

Potwór z lasu i sprytna myszka - sympatyczna, rymowana historia, która dobitnie pokazuje nam, że strach ma wielkie oczy ;)

Blanka Kandziora-Spina | 2017-01-03
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 03 stycznia 2017

Pierwsza ksiazeczka,ktora moja corka przeczytala. Uwielbiam.

Madzik | 2016-09-29

Hit!!! Mój czterolatek sam siada z książką i "czyta" ją z pamięci. Zachwycamy się przebiegłością myszki, jej sprytem i bujną wyobraźnią. Z biblioteki pożyczyliśmy wydanie wydawnictwa Amber, w tłumaczeniu pani Danuty Górskiej, co do którego nie mam zastrzeżeń (nie znając jednak oryginału). Jest zabawne, proste, dzieci w lot chwytają rym i świetnie się bawią przy czytaniu.
Wiem, że rekordy popularności bije tłumaczenie Pana Michała Rusinka, być może uda nam się kiedyś sięgnąć po taką wersję Gruffala...

also | 2016-09-14

Mój synek zna ją prawie na pamięć. Świetna!!! Lubi ją zarówno 5 i 7 latek.

BiG_m | 2015-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2015

Przewrotna bajka nie wiadomo co o miej napisać.. Mys zapewnia sobie prztrwanie kłamstwem.. Z punktu widzenia moralnego łapie ę się za głowę z drugiej strony rozumiem cel książeczki i też chcę aby moj syn umial o siebie zadbać.. Ale jwdnak wolałabym aby rozróżniał dobro od zła :-P
Piekne rymy rytmiczne z fragmentami jakby refrenem więc łatwo i przyjemnie sie czyta (czytaliśmy po angielsku ale z tego co widzę w opisie tłumacz niezle sie spisał).

Ewa007 | 2015-02-11

Super książka , choć uważam, że "Miejsce na miotle" jest nr 1 . Syn chyba na razie morału bajki nie rozumie dla lubi jak ją czytam.

Mimju | 2015-01-29

Jedna z naszych ulubionych książek dla dzieci. Obowiązkowa pozycja na półce. Gorąco polecam. Cytujemy ją, mimo iż czas leci a dzieciaki coraz starsze ;)

Abdita | 2015-01-05
Przeczytana: 22 kwietnia 2014

Moja opinia na:

Maya | 2014-03-26
Przeczytana: 20 maja 2013

Dzięki sprytowi i mały może wielkiego wyprowadzić w las - ale na litość boską, wymuszone rymy Rusinka mnie po prostu wkurzają (można porównać z przekładem z bajki animowanej Grufołak)!!!