Gruffalo

Julia DonaldsonAxel Scheffler Wydawnictwo: EneDueRabe Cykl: Gruffalo (tom 1) literatura dziecięca
The Gruffalo
Gruffalo (tom 1)
literatura dziecięca
Michał Rusinek
dla dzieci obrazkowa humor

Piękne ilustracje, krótka, a zaskakująca i zabawna historyjka. Syn zachwycony.

Hmm chyba jestem za stara, żeby taka historyjka mnie zachwyciła, ale skoro kierowana jest do dzieci to im ma zapewniać rozrywkę ;)

Książka jest znakomita. Trzeba przyznać, że autor zrobił to po mistrzowsku :)

Zaskakujące! Zabawne! Pouczające! Tak w trzech słowach można byłoby opisać „Gruffalo”.

Mała myszka idzie przez las. Jest zupełnie sama. Na swej drodze napotyka kolejno lisa, sowę i węża. Wszystkie zwierzęta są w porze jedzenia i czują głód. Mała myszka sprytnie i z pełną gracją odmawia zaproszeń na wspólny posiłek tłumacząc, że właśnie czeka na Gruffalo. Zwierzęta nie...

Czy w głębokim, strasznym lesie grasuje potwór Gruffalo? Właśnie takie książki dla dzieci należy wydawać i kupować! Przepiękne ilustracje, zabawna, pisana rymowanym wierszem opowieść o małej sprytnej myszce bawi zarówno dzieci jak i rodziców. Na plus również twarda okładka i strony z papieru kredowego. Z dzieckiem czytamy z podziałem na wersy :)

To jest mistrzostwo! Zabawna i z przesłaniem. Wciąż podziwiam autora, że coś takiego wymyślił :)

Zaczęłam czytać tę książkę, gdy mój synek miał troszkę ponad 1,5 roku. Zainteresowały go piękne ilustracje z mnóstwem szczegółów, ale książka była jedną z wielu oglądanych. Teraz, mając niespełna dwa lata, to zdecydowanie jego ulubiona pozycja (wraz z „Dziecko Gruffalo”). Czyta się świetnie, płynnie. Rymowanki są tak melodyjne, że aż się prosi, by dziecko dokańczało wybrane...

Oczywiście polecam czytać w oryginale, bo nie wydaje mi się, że polski odpowiednik jest w stanie dorównać zwinnym angielskim rymom... choć rozumiem, że to dzieci mają być odbiorcami, więc i polski się przyda. Najlepiej mieć na półce i taki i taki i sobie porównywać.
Zupełnie nie dziwi mnie fakt, iż ta historia oczarowała świat i stała się bestsellerem. Julia Donaldson...

Ulubiona książka moich dzieci ❤
Książka napisana w bardzo przyjemny sposób, piękne ilustracje i pomysłowa historia.
Serdecznie polecam!

Teraz czytamy również Dziecko Gruffalo

Przeczytane w wersji orginalnej. Świetna historyjka, do której chętnie się wraca.

Dyskusje

• Dla dzieci