Fotografowanie dzieciństwa

7 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Photographing Childhood: The Image and the Memory
poradniki
joly_fh

Uwiecznij przemijające chwile najmłodszych! Fotografowanie dzieci to bardzo wymagająca dziedzina, jednak jej opanowanie przynosi ogromną ilość satysfakcji. Taka fotografia pozwala uchwycić chwile, które bezpowrotnie mijają, a ich bohaterowie często nie mają szans ich zapamiętać. Czy znasz kogokolwiek, kto nie lubi wspominać i oglądać zdjęć ze starych czasów? Oczywiście, że nie - a ta książka...

Uwiecznij przemijające chwile najmłodszych!

Fotografowanie dzieci to bardzo wymagająca dziedzina, jednak jej opanowanie przynosi ogromną ilość satysfakcji. Taka fotografia pozwala uchwycić chwile, które bezpowrotnie mijają, a ich bohaterowie często nie mają szans ich zapamiętać. Czy znasz kogokolwiek, kto nie lubi wspominać i oglądać zdjęć ze starych czasów? Oczywiście, że nie - a ta książka przybliży Cię do celu, którym jest tworzenie idealnych zdjęć dzieci.

W trakcie lektury poznasz niezbędne narzędzia oraz zdobędziesz solidne podstawy wiedzy teoretycznej o najważniejszych parametrach, znanych każdemu fotografowi. W kolejnych rozdziałach dowiesz się, jak rozwija się dziecko oraz czego oczekiwać od niego (w zakresie fotografii) na każdym etapie rozwoju. W tej książce znajdziesz także absolutnie wyjątkowy rozdział poświęcony znanym fotografom, których dzieła inspirują i uczą. Dzięki niemu będziesz mieć dziesiątki nowych pomysłów na rewelacyjne zdjęcia. Na sam koniec dowiesz się, jak opublikować fotografię tak, aby zachwyciła każdego widza. Jeżeli chcesz uwiecznić rozwój Twojego dziecka, ta książka jest idealną pozycją, żeby osiągnąć doskonały efekt końcowy.
Warto w nią zainwestować!

Sprawdź:

- czego oczekiwać po dwulatku
- jakich narzędzi potrzebujesz do osiągnięcia efektu
- jak rozpowszechnić zdjęcia
- jak pracowali i co osiągnęli najlepsi fotografowie w historii

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2013

źródło okładki: www.helion.pl

Pierre Limier | 2017-04-21
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

Wszystko: od niuansów technicznych, poprzez historię fotografii aż do pomysłów na zdjęcia. Napisana jednak (fragmentami) dość zawiłym językiem, który zmusza do powtórzeń w celu odszukania wątku.

Po raz kolejny skusiłam się na książkę o fotografii i po raz kolejny się nie zawiodłam. Jak pewnie większość z Was wie interesuje się fotografią, mam nawet pewne plany z nią związane, choć data ich realizacji jest mi kompletnie nieznana, pewnie będę po prostu powolutku dążyła do spełnienia swoich marzeń, ale do tego z pewnością będzie mi potrzeba dużo, dużo czasu. Ale ja to jak zwykle przy tym temacie za bardzo się rozgaduję ;)

Tym razem w moje ręce trafiła książka o fotografowaniu dzieciństwa. Powiem Wam, że właśnie ta tematyka szczególnie mnie interesuje, ale tak naprawdę książka ta wcale nie musi być skierowana wyłącznie do osób mających dzieci czy też chcących robić zdjęcia dzieciom. Sądzę, że zainteresuje ona każdego kto interesuje się tą dziedziną jaką jest fotografia.

W środku znajdziemy całe mnóstwo porad. Zarówno dotyczących sprzętu, parametrów, ustawień, światła i innych ważnych czynników jak i samych modeli. Tak, tak tutaj nie dowiemy się wyłącznie tego jak powinno...