modniarstwo, kapelusze
rękodzieło

Książka zawiera ogólne wiadomości o modzie, charakterystykę zawodu modniarstwa oraz opis pracowni, jej urządzeń i potrzebnych sprzętów. Opisano również ustalone zasady pracy modniarskiej, podstawowe techniki wyrobu kapeluszy, materiały modniarskie oraz sposoby ich uzyskiwania, użytkowania i odpowiedniego zastosowania. Książka jest przeznaczona dla wszystkich kobiet uczących się modniarstwa w szkołach, na kursach, w pracowniach spółdzielczych lub w prywatnych pracowniach usługowych, jak również dla tych kobiet, które dzięki swym zdolnościom, chcą wykonać dla siebie jakieś nakrycie głowy.

źródło opisu: Wydawnictwo Przemysłu Lekkiego i Spożywczego, 1968

źródło okładki: Zdjęcie autorskie