Moda. Kształty i style. Przewodnik dla projektantów

Tłumaczenie: Katarzyna Więcek
Wydawnictwo: ABE Dom Wydawniczy
The Fashion Designer's Directory of Shape and Style
moda, design, projektowanie
sztuka

Ponad 500 elementów, które można dowolnie łączyć, by kreatywnie zaprojektować strój. To nieocenione źródło informacji dla krawców i studentów projektowania mody. Ponad 500 szczegółowych ilustracji daje podstawy do projektowania pomysłowych, oryginalnych strojów. Informacje zawarte w tekście to porady w zakresie poszukiwania inspiracji, metod konstruowania projektu stroju, wyboru właściwej tkaniny oraz inspirujące sugestie co do detali ozdobnych.

Materiał ilustracyjny to rodzaj wizualnego przewodnika po fasonach rękawów, dekoltów, kołnierzy, talii. Pokazuje też szereg możliwości doboru kroju i stylistyki na różnorodnych przykładach koszul, bluzek, spódnic, spodni, marynarek i sukienek.

Wszystkie ubrania przedstawione na ilustracjach dopasowane są do szablonu sylwetki znajdującej się w środku na zakładce. Używając tej figurki projektant może dowolnie łączyć znajdujące się w książce ubrania o różnorodnych krojach i formach, tworząc tym samym oryginalne zestawienia własnego pomysłu, które mogą przydać się jako prototyp jego własnej kolekcji mody. W książce znajduje się także obszerny przewodnik po tkaninach wraz z poradami, w jaki sposób pracować z poszczególnymi materiałami takimi jak jedwab, kaszmir czy aksamit, których właściwości wpływają na końcowy kształt i krój ubrania.

źródło opisu: www.abe.pl

źródło okładki: www.abe.pl