mapy, geografia dla dzieci, atlas
joly_fh

Blok pełen twórczych zadań rysunkowych dla młodych odkrywców. Ciąg dalszy podróżniczej przygody zapoczątkowanej bestsellerową książką „Mapy”. Wyrusz we własną rysunkową podróż po lądach, morzach i kulturach świata! Twórz mapy i projektuj flagi. Odwiedź wodny targ w Tajlandii, pokonaj labirynt Minotaura i przygotuj wyprawę na Mount Everest. Zbuduj wieżę z ludzi w Katalonii, udekoruj czaszki z...

Wyrusz we własną rysunkową podróż po lądach, morzach i kulturach świata!

Twórz mapy i projektuj flagi. Odwiedź wodny targ w Tajlandii, pokonaj labirynt Minotaura i przygotuj wyprawę na Mount Everest. Zbuduj wieżę z ludzi w Katalonii, udekoruj czaszki z cukru w Meksyku i zaprojektuj wzór na japońskie kimono.

Rysuj, baw się i poznawaj świat!

Blok zawiera 36 plansz. Każdą z nich możesz łatwo wyrwać, by obdzielić twórczymi zadaniami całą rodzinę!

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/

Kamil | 2016-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2016

Bardzo wybiórczy atlas

| 2013-09-05

Na taką pozycję potrzebna byłaby nam osobna półka: narysowane, namazane, nabazgrane. Oczywiście twórczo i z uśmiechem na ustach, o dydaktyce nie zapominając. "Mapownik" zabraliśmy ze sobą na pokład samolotu, by umilić dzieciom czas podróży i był to świetny pomysł. Mapownik-bazgrownik to nie tylko puszczanie wodzy wyobraźni, jak przy tatuażu Maorysa, ale także zapamiętywanie i kojarzenie charakterystycznych detali z konkretnymi państwami czy obszarami.
Najwięcej zabawy mieliśmy z planszą o tajemniczej wyspie, której należało stworzyć mapę. Ha! A my właśnie zmierzaliśmy na taką. Poszły więc w ruch wszystkie kredki i na wyspie zaroiło się od wulkanów, jaskiń, rzek i miast. Pojawiła się nawet wskazówka, jak trafić do baru z najlepszą włoską pizzą.
Dzięki takiej zabawie czas szybko mijał, a w małych główkach troszkę zostało. Duet Mizielińskich po raz kolejny przedstawił pozycję, która prostą i oszczędną kreską, skromnym tekstem, jest w stanie przekazać o wiele więcej, niż niejedna...