Zielone słońce

Wydawnictwo: Papierowy Motyl
Mirror_of_soul

Nawet w życiu największych, szkolnych łobuzów nadchodzi taki moment, kiedy dotychczasowe psikusy przestają wystarczać, a w ich miejsce przychodzi znudzenie i rutyna. Na wszystko jednak znajdzie się sposób! Grupka przyjaciół z internatu dla niedowidzących i niewidomych zakłada specjalną,tajną grupę śledczą, która ma za zadanie łapać złodziei, bronić uciśnionych i jak się potem okaże wyjaśniać zjawiska paranormalne.

Pierwsze zadanie jakiego się podejmują - znalezienie złodzieja słodkości, z pozoru błahe i nieciekawe, w krótkim czasie staje się sprawdzianem dla wyobraźni i sprytu chłopców. A to przecież dopiero początek! Okazuje się,że w Internacie nie brakuje spraw do wyjaśnienia, a w budzące niejasności sprawy zamieszani są nie tylko uczniowie…

„Zielone Słońce” to barwna opowieść, pełna niezwykłych zwrotów akcji, błyskotliwych dialogów i sporej dawki humoru. Mimo, iż często poruszane są w niej tematy trudne, autor podaje je w lekkiej i przystępnej formie, która jednak nie odbiera tym sprawom ważności, pozwala raczej spojrzeć na zagadnienie z pewnym dystansem.

źródło opisu: http://papierowymotyl.pl/zielone-slonce-p-59.html

źródło okładki: http://papierowymotyl.pl/zielone-slonce-p-59.html

Wiesia | 2019-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2019

"Zielone słońce" to pełna ciepła i humoru książka, opisująca życie i niezwykłe przygody grupy uczniów szkoły z internatem dla dzieci niewidomych i niedowidzących. Urzekło mnie to że książka nie tylko bawi ale jest też skarbnicą wiedzy życiowej dla młodego czytelnika. A nauczyciele i wychowawcy! - oby wszyscy pracowali z takim powołaniem jak ci wykreowani przez autora. No co tu dużo mówić "Zielone słońce" chwyciło mnie za serce i mocno trzyma.
Klimatem troszeczkę przypomina "Wakacje z duchami" czy "Szatan z siódmej klasy" lecz jest wartościowsza jeśli chodzi o przekaz. Mówi nam że świat może być odbierany na wiele sposobów i każdy z nas ma w sobie indywidualne piękno i najważniejsze byśmy sami je w sobie dostrzegli.

koteł55359 | 2015-05-31
Na półkach: Chcę przeczytać, Niewiem