Psychologia pozytywna. Nauka o szczęściu i ludzkich siłach

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Positive Psychology. The Science of Happiness and Human Strengths
Panna_Ma

Psychologia pozytywna Alana Carra to znakomita, niezmiernie szczegółowa i obszerna synteza nowej gałęzi nauki. To modelowy przykład współczesnego podręcznika z odniesieniami do stron internetowych, przydatnymi przykładami testów oraz prowokującymi pytaniami na końcu każdego rozdziału. Ruch psychologii pozytywnej ma szczęście, że tak znakomity podręcznik pojawił się tak szybko od czasu jego powstania.
Mihaly Csikszentmihalyi, Claremont Graduate Univesity

Alan Carr, podobnie jak Martin Seligman, ma w swoim dorobku podręcznik z zakresu psychopatologii, którego "pozytywnym" uzupełnieniem jest niniejsza książka. (...) Dlatego być może mocne osadzenie psychologii dobrostanu w psychologii człowieka w ogóle czyni tę książkę bardziej wiarygodną.
Prof. dr hab. Helen Sęk, dr Łukasz Kaczmarek [Ze wstępu do wydania polskiego]

źródło opisu: http://www.sklep.zysk.com.pl/psychologia-pozytywna.html

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/psychologia-pozytywna.html

danaii | 2016-02-01
Przeczytana: styczeń 2016

Książka rzeczywiście jest napisana nieprzystępnym językiem, zarówno dla laika, jak i specjalisty.
W tej teoretycznej publikacji został przedstawiony szeroko przedmiot zainteresowań psychologii pozytywnej wraz z niektórymi kwestionariuszami.
Polecam każdemu psychologowi, który chciałby zapoznać się z tematyką tej dziedziny nauki.

książek: 2079
skarbka78 | 2014-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2014

Podręcznik został napisany bardzo nieprzystępnym językiem. Generalnie bardzo trudny w odbiorze dla przeciętnego czytelnika :-(