Inez 
status: Czytelnik, dodał: 31 cytatów, ostatnio widziany 17 godzin temu
Teraz czytam
 • Dziewczyny w podróży
  Dziewczyny w podróży
  Autorzy:
  Zostawiły przyjaciół, chłopaków, pracę, aby odnaleźć to, co w życiu najważniejszeNiezwykły pamiętnik Jen, Holly i Amandy - dwudziestoparolatek, które wybrały się w roczną podróż dookoła świata. Ze sta...
  czytelników: 591 | opinie: 29 | ocena: 6,8 (135 głosów)
 • Sztuka uwodzenia
  Sztuka uwodzenia
  Autor:
  Olivia Holloway jest nowicjuszką w dziedzinie seksu, ale szybko nadrabia zaległości i wkrótce uczeń przerasta mistrza. Olivia ma bezpośredni sposób bycia, ale jest też boleśnie niepewna w kontaktach...
  czytelników: 28 | opinie: 1 | ocena: 8,29 (14 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-07-14 19:35:47
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-14 19:34:19
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Revved (tom 1)
 
2018-07-14 19:32:45
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam
Autor:
Cykl: Lou Clark (tom 2)
 
2018-07-04 20:33:46
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam, Posiadam
Cykl: On Dublin Street (tom 3)
 
2018-07-03 13:07:32
Ma nowego znajomego: Ola777
 
2018-07-01 22:10:03
Ma nowego znajomego: Tysia19
 
2018-07-01 20:12:01
Ma nowego znajomego: Nozomi
 
2018-06-30 23:14:34
Ma nowego znajomego: katala
 
2018-06-26 11:37:28
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 1. Amerykańskie

Po latach, wiedziona sentymentem, znów sięgnęłam po całą serię „Stowarzyszenia Wędrujących Dżinsów”. Mogłabym powiedzieć, że tym razem odbiór był zupełnie inny, jednak to nie prawda. W rzeczywistości zwróciłam uwagę na te same postaci, te same zdarzenia, emocje… Ponadto historie przywołały wiele wspomnień z czasów, gdy sama byłam nastolatką. Naturalne wydało mi się, że przeczytanie „Sisterhood... Po latach, wiedziona sentymentem, znów sięgnęłam po całą serię „Stowarzyszenia Wędrujących Dżinsów”. Mogłabym powiedzieć, że tym razem odbiór był zupełnie inny, jednak to nie prawda. W rzeczywistości zwróciłam uwagę na te same postaci, te same zdarzenia, emocje… Ponadto historie przywołały wiele wspomnień z czasów, gdy sama byłam nastolatką. Naturalne wydało mi się, że przeczytanie „Sisterhood everlasting” stworzy możliwość godnego pożegnanie z bohaterkami. I tak pewnie się stało, choć wiąż odczuwam pełno emocji związanych z tą powieścią. Tak jak pierwsze cztery części „Stowarzyszenia…” trafnie opisywały przeżycia nastolatek, tak piąta cześć adekwatnie odzwierciedla odczucia młodych dorosłych naszego pokolenia. Z jednej strony dziewczyny dojrzały, ustatkowały się, z drugiej wydają się wciąż czegoś szukać, same nie wiedząc czego. Zdarzenia z młodych lat wciąż na nie oddziałują. Brashares pokazuję, że zakończenie szkoły w żaden magiczny sposób nie zmienia tego, kim jesteśmy. Jeśli całe życie baliśmy się podjąć ryzyko, metryka nie doda nam nagle odwagi, jeśli spędziliśmy lata na uciekaniu i poszukiwaniu, wiek nie zatrzyma nas w miejscu. Dziewczyny otrzymują solidny cios, który niestety może zdarzyć się w życiu każdego z nas. Strach, wyrzuty sumienia, niedopowiedzenia… To wszystko zbyt często towarzyszy nam na co dzień.
Naprawdę ciężko mi wyobrazić sobie lepsze zakończenie cyklu. I zupełnie nie rozumiem, dlaczego powieść ta nigdy nie została opublikowana z Polsce.

pokaż więcej

 
2018-06-16 15:58:19
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 1. Amerykańskie, Posiadam
Autor:

Lubię romanse i tematykę weselną, więc pewnie dlatego sięgnęłam po „Suknię ślubną”. Nie mam jednak wiele do powiedzenia na jej temat. Uważam, że książka jest dobra, lecz nie z gatunku tych, które na długo zapadają nam w pamięć. Ot, po prostu przyjemna historia do poczytania. Dla mnie ze zbyt dużym naciskiem na religię.

 
2018-06-13 15:41:19
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 1. Hiszpańskie

Do historii Judith i Erica powróciłam po roku, licząc na to, że może znów mnie sobą zainteresują. Tak się nie stało. Książka wydaje się być wciąż dokładnie o tym samym. Te same problemy, kłótnie i rozwiązania. I oklepane, przewidywalne już reakcje. Pierwsza część została kompletnie pozbawiona fabuły na rzecz monotonnych wątków i coraz odważniejszych scen seksu, mających jednocześnie coraz... Do historii Judith i Erica powróciłam po roku, licząc na to, że może znów mnie sobą zainteresują. Tak się nie stało. Książka wydaje się być wciąż dokładnie o tym samym. Te same problemy, kłótnie i rozwiązania. I oklepane, przewidywalne już reakcje. Pierwsza część została kompletnie pozbawiona fabuły na rzecz monotonnych wątków i coraz odważniejszych scen seksu, mających jednocześnie coraz mniej wspólnego z rozbudzaniem zmysłów czytelników. Moim zdaniem autorka sama ogranicza grono swoich odbiorców, bo tylko ci, o bardzo szczególnym guście erotycznym, będą brnęli w to dalej. Dopiero w drugiej połowie pojawia się jakikolwiek zalążek akcji. Całość wciąż jednak przypomina zdartą płytę.

pokaż więcej

 
2018-05-30 22:26:28
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Przygoda życia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
 
2018-05-28 10:20:03
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 1. Hiszpańskie, Posiadam

Po raz pierwszy w życiu naszła mnie ochota na kryminał. Wybór, dość przypadkowo, padł akurat na "Co mówią umarli". Ze względu na brak jakiegokolwiek doświadczenia z tym gatunkiem, ciężko mi ocenić książkę. Osobiście wydawała mi się całkiem dobra. Fabuła była interesująca, a opisy nie aż tak drastyczne, jak mogłabym się spodziewać. Choć stosunkowo szybko miałam swoje podejrzenia, co do... Po raz pierwszy w życiu naszła mnie ochota na kryminał. Wybór, dość przypadkowo, padł akurat na "Co mówią umarli". Ze względu na brak jakiegokolwiek doświadczenia z tym gatunkiem, ciężko mi ocenić książkę. Osobiście wydawała mi się całkiem dobra. Fabuła była interesująca, a opisy nie aż tak drastyczne, jak mogłabym się spodziewać. Choć stosunkowo szybko miałam swoje podejrzenia, co do rozwiązania, które ostatecznie się potwierdziły, moje ogólne odczucie pozostało pozytywne.

pokaż więcej

 
2018-05-13 18:03:20
Wypowiedział się w dyskusji: Co ci to movie?

Przepraszam, za wstrzymanie. Oczywiście dobra odpowiedź, więc dobrze, że kontynuowałaś grę :)

więcej...
 
2018-05-11 21:04:04
Wypowiedział się w dyskusji: Co ci to movie?
 
Moja biblioteczka
384 60 966
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (93)

Ulubieni autorzy (2)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (147)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd