Inez 
status: Czytelnik, dodał: 31 cytatów, ostatnio widziany 2 godziny temu
Teraz czytam

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-18 21:35:58
Ma nowego znajomego: Olanto Magic
 
2018-10-18 20:38:39
Autor:
Cykl: O Chłopcach (tom 2)

Przeczytawszy „Do wszystkich chłopców…” przez chwilę czułam rozczarowanie, że teraz będę musiała czekać na następną część. Później jednak uświadomiłam sobie, że skoro rozpoczęłam serię w oryginale, równie dobrze mogę od razu sięgnąć po „P.S. I still love you”. W ten sposób kolejna powieść o Larze Jean stała się również następną książką na mojej półce „przeczytane po angielsku”.
Często sequele...
Przeczytawszy „Do wszystkich chłopców…” przez chwilę czułam rozczarowanie, że teraz będę musiała czekać na następną część. Później jednak uświadomiłam sobie, że skoro rozpoczęłam serię w oryginale, równie dobrze mogę od razu sięgnąć po „P.S. I still love you”. W ten sposób kolejna powieść o Larze Jean stała się również następną książką na mojej półce „przeczytane po angielsku”.
Często sequele bardzo dobrych historii nie są w stanie utrzymać poziomu swoich poprzedników, a jednak „P.S. I still love you” dotrzymuje kroku pierwszej części. Tym razem romans Lary Jean i Petera nie jest głównym, a przynajmniej nie jedynym pierwszoplanowym wątkiem. Bohaterka musi zmierzyć się z prawdziwym uczuciem i realnym związkiem. W dodatku pojawia się nowy bohater, przyczyniający się do zawirowań w sercu Lary Jean. Przy okazji autorka porusza kolejny, bardzo ciekawy wątek dorastania: niegdyś najbliżsi nam przyjaciele, którzy wydawali się być centrum wszechświata, z czasem stają się kimś zupełnie obcym. Z jednej strony naturalna kolej rzeczy, a z drugiej przyczyna głębokiego żalu i rozczarowania. Lara Jean i jej „paczka” pokazują jednak, że czasami wystarczy zrobić prosty krok, by ożywić choćby wspomnienie tamtych dni, by choć na chwilę wróciła dawna, wspólna swoboda. Czytając tę książkę można z sentymentem sięgnąć w pamięci do własnego, często magicznego, a jednocześnie tak krótkiego okresu pomiędzy dzieciństwem, a prawdziwym dorastaniem.
Na koniec koniecznie muszę wspomnieć o grze, w którą grają bohaterowie – „Assasins” całkowicie podbili moje serce.

pokaż więcej

 
2018-10-15 18:21:17
Autor:
Cykl: O Chłopcach (tom 1)

Zawsze, gdy najpierw obejrzę film (zwłaszcza tak sympatyczny jak „Do wszystkich chłopców, których kochałam”), a dopiero później sięgnę po książkę, w pierwszym odruchu przede wszystkim porównuję je ze sobą w kwestii szczegółów. Pod tym względem ekranizacja okazała się naprawdę trafiona. Jeśli natomiast chodzi o samą powieść… Postanowiłam postawić na oryginał, przez co jednak znacznie trudniej... Zawsze, gdy najpierw obejrzę film (zwłaszcza tak sympatyczny jak „Do wszystkich chłopców, których kochałam”), a dopiero później sięgnę po książkę, w pierwszym odruchu przede wszystkim porównuję je ze sobą w kwestii szczegółów. Pod tym względem ekranizacja okazała się naprawdę trafiona. Jeśli natomiast chodzi o samą powieść… Postanowiłam postawić na oryginał, przez co jednak znacznie trudniej wyrazić mi obiektywną opinię. Historia jest po prostu słodka i urocza, bohaterowie od początku dają się lubić, choć bez problemu rozumiałam rozterki Lary Jean. Trudności i przeciwieństwa losu, które napotyka nastolatka okazują się zupełnie inne, niż moglibyśmy spodziewać się z początku. Zakończenie pierwszej części pozostawia czytelnika bez ostatecznych odpowiedzi, co podsyca ciekawość przed dalszym rozwojem sytuacji. Być może powinnam już powoli porzucić literaturę młodzieżową, jednak książki takie jak „Do wszystkich chłopców, których kochałam” wciąż zachęcają mnie do sięgania po ten gatunek.

pokaż więcej

 
2018-10-15 10:55:04
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 1. Brytyjskie, Posiadam
Autor:
Cykl: Lou Clark (tom 2)
 
2018-10-15 10:53:57
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 1. Polskie
 
2018-10-15 10:53:03
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 1. Brytyjskie, Posiadam
Cykl: On Dublin Street (tom 3)
 
2018-10-15 10:47:26
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 1. Amerykańskie
Autor:
Cykl: ROYALS (tom 2) | Seria: Royals
 
2018-10-15 10:46:35
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 1. Amerykańskie, Posiadam
 
2018-10-08 08:48:38
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-05 16:17:45
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 1. Polskie

Stosunkowo rzadko sięgam po polską literaturę i książki jak ta utwierdzają mnie w tej decyzji. Zaczęło się od „hiszpańskich klimatów”. To hasło zawsze działa na mnie jak lep na muchy. W tej powieści jednak ich nie było. Może gdzieś tam pod koniec… odrobinę… Prawdziwą południową atmosferę naprawdę wyczuwało się z trudem. Następnie pojawił się język. Adekwatny dla pięćdziesięciolatki i osób... Stosunkowo rzadko sięgam po polską literaturę i książki jak ta utwierdzają mnie w tej decyzji. Zaczęło się od „hiszpańskich klimatów”. To hasło zawsze działa na mnie jak lep na muchy. W tej powieści jednak ich nie było. Może gdzieś tam pod koniec… odrobinę… Prawdziwą południową atmosferę naprawdę wyczuwało się z trudem. Następnie pojawił się język. Adekwatny dla pięćdziesięciolatki i osób starszych, ale brzmiący karykaturalnie w ustach nastolatek (nie wiem, gdzie w Polsce 18-latka opowiada o koleżankach „zaginających parol”, ale na pewno nie na Podkarpaciu). Ostatecznie sama historia. „Nijaka” to chyba najlepsze określenie, jakie przychodzi mi do głowy. Losy bohaterek przedstawione zostały w taki sposób, że na zakończenie ogarnął mnie pewien rodzaj konsternacji. Nie na to liczyłam, nie tego się spodziewałam. Książka może ma coś w sobie dla kobiet pokolenie wyżej ode mnie, ale raczej nie dla młodych dziewczyn, nawet jeśli ich też dotyczy.
Prawie zapomniałabym o błędzie dla mnie niewybaczalnym – sugestii, że „Volare” to piosenka śpiewana po hiszpańsku.

pokaż więcej

 
2018-10-01 18:29:34
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 1. Polskie

Książka kompletnie nie w moich klimatach. Po pierwsze: egzaltowany język, który absolutnie do mnie nie przemawia, po drugie: zbyt długa, po trzecie: bohaterzy, których za grosz nie kupuję. Jestem pewna, że ani przez chwilę nie chciałam być Polą Kukułką, jak obiecywała okładka. Jedyny facet natomiast, który mnie zainteresował, okazał się postacią dość epizodyczną. Gdyby to nie była tylko... Książka kompletnie nie w moich klimatach. Po pierwsze: egzaltowany język, który absolutnie do mnie nie przemawia, po drugie: zbyt długa, po trzecie: bohaterzy, których za grosz nie kupuję. Jestem pewna, że ani przez chwilę nie chciałam być Polą Kukułką, jak obiecywała okładka. Jedyny facet natomiast, który mnie zainteresował, okazał się postacią dość epizodyczną. Gdyby to nie była tylko przypadkowa książka z biblioteki, pewnie poczułabym spore rozczarowanie.

pokaż więcej

 
2018-09-10 20:11:35
Ma nowego znajomego: Edi_Edi
 
2018-09-09 21:55:51
Ma nowego znajomego: Estera
 
2018-09-09 18:03:29
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 1. Brytyjskie
Autor:

Zaskakująca książka. Może nie wybitnie dobra, ale trzymająca poziom. Historia wywołuje dokładnie te odczucia, które powinna: radość, smutek, strach i śmiech. Podczas czytania przez cały czas jednak towarzyszy nam pewien niepokój. Próbujemy rozwiązać zagadkę, która wydaje się nie posiadać żadnego logicznego rozwiązania. Przyznam szczerze, że akurat takiego zakończenia się nie spodziewałam. I to... Zaskakująca książka. Może nie wybitnie dobra, ale trzymająca poziom. Historia wywołuje dokładnie te odczucia, które powinna: radość, smutek, strach i śmiech. Podczas czytania przez cały czas jednak towarzyszy nam pewien niepokój. Próbujemy rozwiązać zagadkę, która wydaje się nie posiadać żadnego logicznego rozwiązania. Przyznam szczerze, że akurat takiego zakończenia się nie spodziewałam. I to ogromny plus. Lekkim minusem są natomiast schematyczne, a przy tym dość blade postacie. Jednakże za sam pomysł gratulacje dla pani Atkinson.

pokaż więcej

 
2018-09-08 16:23:02
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Royally (tom 1)
 
Moja biblioteczka
393 71 1312
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (102)

Ulubieni autorzy (2)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (150)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd