Moździerz Wielkiej Mocy i Ciągnik C7P

Wydawnictwo: Edipresse
Adam

Seria szczegółowo opisuje uzbrojenie Wojska Polskiego w 1939 roku. Wielki Leksykon Uzbrojenia Wrzesień 1939” to unikatowe wydawnictwo przedstawiające najciekawsze przykłady uzbrojenia Wojska Polskiego w kampanii 1939 roku. Po raz pierwszy w jednej serii zostały zebrane szczegółowe opisy polskiego oręża, którym polscy żołnierze w 1939 roku próbowali wykonać niewykonalny wówczas rozkaz - obronę Ojczyzny.W zbiorze znajduje się czterdzieści tomów.

źródło opisu: http://www.edipresse.pl/index.php?/pl/produkty_i_dzialalnosc/kolekcje

źródło okładki: zdjęcie własne

Grzesio | 2013-06-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Militaria
Przeczytana: 14 czerwca 2013

Publikacja przedstawia historię rozwoju 220 mm moździerza wz. 32 i ciągnika C7P, oraz działania bojowe jednostek artylerii najcięższej we wrześniu 1939.
Próżno w niej jednak szukać choćby szczątkowych opisów technicznych tytułowych broni, miejscami razi także nieco nonszalanckie podejście autora do terminologii.

Krzysiek | 2016-09-18
Przeczytana: 17 października 2013