BATERIA HELSKA - Cyplowa bateria im. Helidora Laskowskiego

Seria: Wielki Leksykon Uzbrojenia Wrzesień 1939
Wydawnictwo: Edipresse
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Adam

Seria szczegółowo opisuje uzbrojenie Wojska Polskiego w 1939 roku. Wielki Leksykon Uzbrojenia Wrzesień 1939” to unikatowe wydawnictwo przedstawiające najciekawsze przykłady uzbrojenia Wojska Polskiego w kampanii 1939 roku. Po raz pierwszy w jednej serii zostały zebrane szczegółowe opisy polskiego oręża, którym polscy żołnierze w 1939 roku próbowali wykonać niewykonalny wówczas rozkaz - obronę Ojczyzny.

źródło opisu: http://www.edipresse.pl/index.php?/pl/produkty_i_dzialalnosc/kolekcje

źródło okładki: zdjęcie własne

Adam | 2013-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2013

Chyba jeden z ciekawszych tomików Wielkiego Leksykonu Uzbrojenia. Odkrywa nie znane mi zbyt dobrze, tematy. Polecam.