Karabiny i karabinki MAUSER 98

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielki Leksykon Uzbrojenia Wrzesień 1939.". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Edipresse
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Adam

Seria szczegółowo opisuje uzbrojenie Wojska Polskiego w 1939 roku. Wielki Leksykon Uzbrojenia Wrzesień 1939” to unikatowe wydawnictwo przedstawiające najciekawsze przykłady uzbrojenia Wojska Polskiego w kampanii 1939 roku. Po raz pierwszy w jednej serii zostały zebrane szczegółowe opisy polskiego oręża, którym polscy żołnierze w 1939 roku próbowali wykonać niewykonalny wówczas rozkaz - obronę Ojczyzny.W zbiorze znajduje się czterdzieści tomów.

źródło opisu: http://www.edipresse.pl/index.php?/pl/produkty_i_dzialalnosc/kolekcje

źródło okładki: zdjęcie własne

Grzesio | 2013-07-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Militaria

Wyczerpująca i erudycyjna monografia karabinów systemu Mauser stosowanych w wojsku polskim. Odbiór książki, znakomitej w warstwie tekstowej, psuje jedynie miejscami strona ilustracyjna - rysunki są wprawdzie opracowane niezwykle starannie i efektownie, niestety niejednokrotnie są zbyt małe, a przez to praktycznie nieczytelne.

Adam | 2013-06-02
| 2017-06-29