Tajemnicza kobieta

Tłumaczenie: Beata Horosiewicz
Cykl: Panie z Lantern Street (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Mystery woman
romans, tajemnice
Ophelia

Inne wydania

Nowy bestseller królowej romansu historycznego Panna Beatrice Lockwood pod prostą szarą suknią ukrywa pistolet. Nikt nie podejrzewa, że skromna dama do towarzystwa wykonuje niebezpieczną misję. I że w każdej chwili musi być gotowa do obrony. Lecz Beatrice nie potrafi przewidzieć wszystkiego. Choćby tego, że w jej życiu pojawi mężczyzna o mrocznych oczach i pospieszy jej na ratunek. Zaraz...

Nowy bestseller królowej romansu historycznego

Lecz Beatrice nie potrafi przewidzieć wszystkiego. Choćby tego, że w jej życiu pojawi mężczyzna o mrocznych oczach i pospieszy jej na ratunek. Zaraz potem zniknie w ciemności, pozostawiając jedynie wizytówkę...

Joshua Gage ma hipnotyzujący głos i zagadkową bliznę na twarzy – to wszystko, co wie o nim Beatrice. On natomiast wie o pięknej pannie Lockwood znacznie więcej – że może nie ma zgoła nic wspólnego z damą, za którą się podaje… i że nieodparcie go pociąga.
Przeszłość obojga kryje tajemnice. Czy zaufają sobie wzajemnie, by wytropić zbrodniarza, który zapisał mroczną kartę w ich losach?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

Beatrice jest tajną agentką, która ma za zadanie demaskować "łowców posagów" uganiających się za majętnymi damami. Pewnego wieczoru kiedy to udaje jej się udaremnić porwanie swojej klientki, spotyka Joshuę Gage’a – tajemniczego mężczyznę z blizną na twarzy i poruszającego się o lasce, który pomaga jej w wykonaniu swojej misji. Od tej pory ich drogi łączą się ze sobą, ale sama Beatrice nie wie, iż naszemu bohaterowi bardzo zależało na odnalezieniu jej. A ich pierwsze spotkanie wcale nie było dziełem przypadku.

Kim jest Joshua Gage? Czy tym za kogo się podaje? Jakie sprawy łączą go z uroczą, rudowłosą Beatrice? Czy tych dwoje – ludzi z przeszłością i trudnymi doświadczeniami uda się być razem? I kto stoi za tajemniczym morderstwem pracodawcy Beatrice?

Myślę, że książka ta to ciekawy romans historyczny. Główni bohaterowie zarówno kobiety jak i mężczyźni dojrzali psychicznie, rozsądni, odważni, posiadający zdolności parapsychiczne, ponieważ jest to kolejna książka z serii...

Joanna | 2017-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2017

Cos mi nie pasuje w tej książce. Przecież ta autorka świetnie pisze. Nie wiem czy przez ten watek kryminalny czy przez jakieś zjawiska paranormalne. Jakos mnie nie zachwyciła.

Klaudia95 | 2015-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2015

Świetne pióro Amandy Quick. Czyli kolejna świetna książka z wątkiem paranormalnym.
Beatrice Lockwood jest damą do towarzystwa, ale także tajną agentką pracującą w Flint&Marsh, agencji detektywistycznej. Właśnie wykonuje zlecenie, kiedy spotyka Joshuę Gage' a, który w trakcie jej misji ratuje jej życie.
Oczywiście romans się tak nie skończy. Bohaterowie znów się spotykają i odkrywają, że muszą nawzajem siebie chronić. Po czym następuję to co zawsze - bohaterowie zdają sobie sprawę ze swoich uczuć i jest szczęśliwy happy end.
Jednakże czegoś mi zabrakło. Więcej romantycznych scen. Większość książki to oczywiście śledztwo w którym bohaterowie biorą udział, pomagając sobie. Jednakże pomimo tego, autorka wynagradza nam to fantastycznym wątkiem kryminalnym i świetnymi dialogami i opisami miejsc. A także bohaterami, którzy są ludzcy i mają przeszłość. Polecam, jeśli lubicie tę serię książek.

Karolina | 2015-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2015

Kolejna opowieść Amandy Quick. Z nutką tajemnicy, z nutką romansu, z lekkim piórem. Lubię te powieści, dobrze i szybko się czyta. Bohaterki nie są płaskie, mężczyźni nie zadzierają nosa aż tak, a jak zadzierają, to szybko są sprowadzani na ziemię, tło jest ciekawe i historia w tle nadaje smaku. Całość dobrze przyprawiona i można się rozkoszować dobrym daniem. :)

Angelika | 2016-07-28
Przeczytana: 27 lipca 2016

Kolejna książka Amandy Quick. Z wątkiem tajemnicy, romansu. Tak jak inne dobrze i szybko się czyta. Beatrice i Joshua , łączy ich szantaż i tajemnice z ich przeszłości. Polecam

Magdalena | 2015-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2015

Bardzo dobre romansidło. Główni bohaterowie byli tacy jakich lubię - zdecydowani, odważni, mieli przeszłość, która ich ukształtowała. Historia nawet ciekawa, choć bardzo chciałam, żeby troszkę przyśpieszyła, bo miałam wrażenie, że nic się nie dzieje, a ja czytam i czytam. Choć z drugiej strony, bardzo mi się podobała i chciałam jak najszybciej się dowiedzieć, co będzie dalej. Wątek romantyczny był raczej poboczny i mało ciekawy.
Bardzo dobrze się czyta.

Grażyna | 2015-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2015

Dla wielbicieli romansów z niższej półki.Trzeba jednak przyznać,że fantazji autorce nie brakuje.

nasokowa | 2016-10-16

dobre czytadełko :)