Powiat krasnostawski w walce o wolność

Wydawnictwo: Norbertinum
historia
piri24

Niepodległa Polska - to suma krwi, cierpień, tęsknoty, wysiłków i łez, oddanych na obu półkulach przez jej najszlachetniejszych synów. Do tej skarbnicy i powiat krasnostawski wniósł swój udział. W pracy swej chcę ten udział omówić i naświetlić. - Franciszek Żurek Wznawiana po ponad siedemdziesięciu latach książka Franciszka Żurka "Powiat krasnostawski w walce o wolność" opowiada o mieszkańcach...

Wznawiana po ponad siedemdziesięciu latach książka Franciszka Żurka "Powiat krasnostawski w walce o wolność" opowiada o mieszkańcach ziemi krasnostawskiej i ich udziale w walkach o odzyskanie niepodległości, począwszy od okresu manifestacji patriotycznych poprzedzających wybuch powstania styczniowego 1863 r. aż po wojnę polsko-bolszewicką w r. 1920.

źródło opisu: Wydawnictwo Norbertinum, 2009

źródło okładki: http://www.norbertinum.pl/index.php