Działalność reklamowa. Wybrane aspekty publicznoprawne

Wydawnictwo: Branta
popularnonaukowa
Madziuchna

Opracowanie powstało jako wynik badań zrealizowanych przez pracowników Katedry Prawa Publicznego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Książka składa się z ośmiu rozdziałów. Na początku Autorzy omawiają: pojęcie, definicje i podziały reklamy; obszary prawne, w jakich reklama funkcjonuje oraz analizują działalność reklamową i jej ograniczenia w świetle przepisów konstytucyjnych. Kolejne...

Książka składa się z ośmiu rozdziałów. Na początku Autorzy omawiają: pojęcie, definicje i podziały reklamy; obszary prawne, w jakich reklama funkcjonuje oraz analizują działalność reklamową i jej ograniczenia w świetle przepisów konstytucyjnych. Kolejne rozdziały traktują o problemie reglamentacji działalności reklamowej realizowanej przez organy administracji publicznej w zakresie produktów leczniczych, działalności aptek, narkotyków i żywności; reklamie i promocji napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych w prawie polskim i konwencjach międzynarodowych; a także o reklamie jako narzędziu realizacji zadań publicznych np.: w zakresie zdrowia, lokalnej przedsiębiorczości, ochrony środowiska, czy promocji jednostek samorządu terytorialnego. Końcowe rozważania poświęcone są ograniczeniu dopuszczalności reklamy tzw. wolnych zawodów oraz opodatkowaniu reklamy.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza BRANTA, 2011

Madziuchna | 2013-05-15