Samobójstwo jako problem osobisty i publiczny

Wydawnictwo: WAM
0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
samobójstwo
joly_fh

'Samobójstwo to - jak określił je Edwin Shneidman - zagadka. Przyczyny samobójstw, jak i mechanizmy, które nimi kierują, pozostają bowiem tajemnicą. Wedle Światowej Organizacji Zdrowia jest to zjawisko wielowymiarowe i stanowi rezultat interakcji pomiędzy czynnikami biologicznymi, genetycznymi, psychologicznymi, socjologicznymi i środowiskowymi. Tym bardziej więc warto samobójstwu przyjrzeć się jako zjawisku. Prof. Zwoliński czyni to, pokazując szerokie tło problemu, przedstawiając szczegółowe typologie, historię kulturową, stosunek religii do samobójczego aktu, a także przybliżając zagadnienia z psychologii czy prawa. Całość ilustrowana jest szczegółowymi danymi statystycznymi. ks. Andrzej Zwoliński - profesor nauk teologicznych, socjolog, teolog, sektolog. Zajmuje się współczesnymi zjawiskami społecznymi. Autor ponad stu dzieł z zakresu teologii i socjologii, sektologii, historii idei, katolickiej nauki społecznej, etyki życia gospodarczego, manipulacji społecznych i religioznawstwa.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwowam.pl/

Hipis | 2017-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2017

Nie daję żadnej oceny, gdyż czytam tę książkę bardziej jako pracę naukową, podręcznik. Jest dobrze i rzetelnie napisała, znalazłam w niej wiedzę, którą chciałam poznać. Polecam ją każdemu, aczkolwiek rozumiem, że nie ma zbyt wielu ludzi, którzy hobbistycznie chcą dowiedzieć się czegoś o problemie samobójstw. Wystarczało mi widzieć miny ludzi, którzy pytali się mnie, co czytam. Dla mnie sprawa jest prosta - żeby przestać się czegoś bać, trzeba wiedzieć. Żeby przełamać tabu w kwestii samobójstw też trzeba mieć wiedzę.