Zrozumieć samobójcę

Understanding Suicidal Behaviour
83-87957-99-2
samobójstwo,
emm

Samobójstwo i usiłowanie samobójstwa to dwie najważniejsze przyczyny śmierci i obrażeń wśród młodych ludzi. Są to zjawiska powszechne, wywierające zgubny wpływ na rodziny i przyjaciół tych, którzy odebrali sobie życie. Lektura książki uświadamia, że traktując samobójstwo za produkt chorego umysłu, przestajemy rozumieć, dlaczego ludzie odbierają sobie życie i tym samym i tracimy możność udzielenia im pomocy tym, którzy się nad takim rozwiązaniem zastanawiają.

Autorzy analizują listy samobójców i rozmowy z tymi, którzy niedawno usiłowali targnąć się na swoje życie. Pokazują, jak zrozumienie komunikatów pochodzących od potencjalnych samobójców może dostarczyć nam nowej wiedzy w tej dziedzinie. Dzięki książce nie tylko lepiej zrozumiesz samobójstwo, ale też uda Ci się stawić czoło najtrudniejszemu wyzwaniu: przewidzieć, kiedy ktoś będzie chciał się zabić, i co należy robić, by temu zapobiegać.
Książka ma charakter przeglądu i jest adresowana do szerokiej rzeszy czytelników – studentów, absolwentów uczelni, lekarzy i innych pracowników służby zdrowia oraz wszystkich tych, którzy chcą zrozumieć zachowania
samobójcze.

Przeczytana: 05 kwietnia 2019

Zapraszam do wysłuchania mojej opinii o książce na :

Pozdrawiam serdecznie :)

Zaczytana | 2015-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2015

"Samobójstwo i usiłowanie samobójstwa to dwie najważniejsze przyczyny śmierci i obrażeń wśród młodych ludzi."
Każdy z nas miał przecież moment słabości. Moment, w którym zastanawiał się czy nie skończyć tego wszystkiego. A przecież najtrudniej jest zrozumieć samobójcę. Co nim kierowało? Dlaczego to zrobił albo dlaczego chciał to zrobić? Autor przeprowadza nas przez świat samobójców. Ukazuje nam ich świat. Może książka nie oddaje w pełni tego co kieruje samobójcą, ale jak na razie jest najbardziej zgodna z prawdą. Cała książka opiera się na "gdybaniu" autorów. Uważam, że tę książkę powinien przeczytać każdy kto chce chociaż w najmniejszym stopniu pomagać ludziom. A w szczególności każdy nauczyciel/pedagog. Młodzież teraz najczęściej aktów "Self-Harm".
Często po takich książkach zastanawiam się nad poglądami autora. Jak on postrzega samobójców. A zaraz po tym narzuca się pytanie jak ludzie odbierają samobójców? Czy myślą, że są gorsi? Słabsi? Czy raczej, że są po prostu ludźmi,...

Dominika Witczak | 2012-02-09
Na półkach: Teraz czytam