Psychologia mitów greckich. Prawda symboli i archetypów

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychologia kultury". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychologii i Kultury Eneteia
mitologia grecka
joly_fh

Inspiracją powstania książki stały się rozmowy poświęcone psychologicznej interpretacji mitów greckich publikowane cyklicznie na łamach miesięcznika Zwierciadło. Na publikację składa się poszerzona wersja tych rozmów, uzupełniona do dwunastu tematów mitologicznych. Symbole mitów greckich, odczytane na nowo w oparciu o myśl Junga, uzmysławiają nam ich psychologiczną mądrość. Tradycja grecka...

Tradycja grecka legła u podstaw nowożytnej kultury europejskiej, dlatego może być traktowana jako źródło zrozumienia duszy współczesnego Europejczyka, żyjącego w epoce techniki, wymiany kulturowej i światopoglądowej oraz konfrontacji z cywilizacją globalnego świata. Umysł starożytnych Greków ujmuje psychologiczne prawdy w formie symboli, których archetypowe znaczenie pozwala zrozumieć nie tylko uniwersalne duchowe wyzwania stojące przed człowiekiem w każdej epoce, ale także ułatwia analizę zjawisk kultury, w której dziś żyjemy.

źródło opisu: Eneteia, 2013

źródło okładki: www.eneteia.pl

Dudek w mądry i przystępny sposób pokazuje ponadczasowy sens mitów. Absolutny must-read dla wszystkich miłośników Junga. Gorąco polecam!

Marcin Łochowski | 2015-09-16
Przeczytana: 14 września 2015

Ciężko pisać o takich książkach jak ta, ponieważ hurraoptymistyczne reakcje bywają zazwyczaj dość pretensjonalne. Niezwykle ciekawa, mądra, dotykająca podstawowych problemów bliskich każdemu człowiekowi. Wnosi do życia czytelnika dużo więcej, niż suche, przeładowane treścią podręczniki akademickie, ponieważ tutaj teoria psychologiczna zaczepiona jest o kontekst mitologiczny. Utwierdziła mnie w przekonaniu, że wydawnictwo Eneteia to swoisty znak jakości.

Lidia F | 2016-03-15
Przeczytana: 15 marca 2016

Sposób ujęcia mitów szczególnie interesujący! Psychologiczne postrzeganie historii opowiedzianych w mitach zaskoczy ludzi zamiłowanych w literaturze, kulturze.

peggybrown | 2017-07-15
SophieMarie | 2017-01-25