Perfumy

Okładka książki Perfumy Beata Hoffmann
Okładka książki Perfumy
Beata Hoffmann Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls popularnonaukowa
298 str. 4 godz. 58 min.
Kategoria:
popularnonaukowa
Wydawnictwo:
Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania:
2013-05-01
Data 1. wyd. pol.:
2013-05-01
Liczba stron:
298
Czas czytania
4 godz. 58 min.
Język:
polski
ISBN:
9788378502920
Tagi:
perfumy zapachy doświadczenia
Średnia ocen

6,3 6,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Socjologia zmysłów



276 0 130

Oceny

Średnia ocen
6,3 / 10
27 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
119
74

Na półkach: ,

Perfumy. Uwarunkowania kulturowo-społeczne B. Hoffmann (2013). W książce znajdziemy dużo informacji o zmysłach, o tym jaki wpływ ma zapach na nasze życie, nie tylko jako jednostki ale ogólnie społeczeństwa. Jest część poświęcona sprawom technicznych czyli co to woda toaletowa, perfumowana itd. Wspomniano w niej również o kreatorach najbardziej znanych perfum. Ponad to autorka pokusiła się o przedstawienie roli perfum w życiu kulturalnym tj. film, muzyka, literatura. Dowiemy się również o tym jak powstają nazwy perfum, flakony w oparciu o ówcześnie panujące trendy. W tej monografii można przeczytać o tym jakich wonności używano na przestrzeni wieków czyli od starożytności po czasy współczesne. Najbardziej moja uwagę zwróciły czasu obecne z tzw.geolokalizacją. i tak np.kobieta brytyjska ceni sobie naturalność stąd pachnidła dla Brytyjek są delikatne, kwiatowe, pudrowe, szyprowe. Z kolei Włoszki wybierają świeże kompozycje owocowe i kwiatowe . Hiszpanki natomiast, ziołowe czy korzenne. Jest to jedyna też książka wydana w języku polskim, w której zwrócono uwagę na perfumy niszowe, które.nadal są mi odległym światem. Jeśli macie okazję, to namawiam do kupna. Z początku miałam wrażenie, że to jedna wielka cytacja bo dużo autorka cytuję innych autorów. Niemniej jednak warto się wysilić i ją zdobyć.

Perfumy. Uwarunkowania kulturowo-społeczne B. Hoffmann (2013). W książce znajdziemy dużo informacji o zmysłach, o tym jaki wpływ ma zapach na nasze życie, nie tylko jako jednostki ale ogólnie społeczeństwa. Jest część poświęcona sprawom technicznych czyli co to woda toaletowa, perfumowana itd. Wspomniano w niej również o kreatorach najbardziej znanych perfum. Ponad to...

więcej Pokaż mimo to

avatar
44
3

Na półkach:

Spodziewałam się troszkę innego ujęcia. Pozytywnie zaskoczył mnie przekrój przez epoki, upodobania w poszczególnych krajach oraz marketing.

Spodziewałam się troszkę innego ujęcia. Pozytywnie zaskoczył mnie przekrój przez epoki, upodobania w poszczególnych krajach oraz marketing.

Pokaż mimo to

avatar
689
139

Na półkach: , ,

Literatura popularnonaukowa w pełnej krasie. Z jednej strony dobrze, że ktoś wreszcie wziął się poważnie za niezgłębioną i szeroką tematykę, jaką są perfumy i wszystkie zjawiska socjologiczne z nimi związane, z drugiej wydaje mi się, że zapachy to temat na tyle wdzięczny, że warto byłoby go poruszyć w sposób nie tak oficjalny i... suchy, jak czyni to autorka.

Beata Hoffman objaśnia znaczenie węchu w życiu człowieka, prezentuje sinusoidę trendów olfaktorycznych od najdawniejszych czasów po współczesność, analizuje wygląd flakonów i nazwy nadawane kompozycjom zapachowym. Większość informacji powtarza się niestety w każdym rozdziale, co sprawia, że w połowie książka staje się naprawdę nudna i przewidywalna.

Pozycja obowiązkowa jedynie dla perfumeryjnego świra (czyli dla mnie),zwykły użytkownik czy fan konkretnej marki zostanie przytłoczony nadmiarem wiadomości kompletnie nieinteresujących dla przeciętnego konsumenta. Szkoda, że forma sprawiła, że nie za bardzo wciągnęłam się i ja, prawdziwy perfumoholik.

Literatura popularnonaukowa w pełnej krasie. Z jednej strony dobrze, że ktoś wreszcie wziął się poważnie za niezgłębioną i szeroką tematykę, jaką są perfumy i wszystkie zjawiska socjologiczne z nimi związane, z drugiej wydaje mi się, że zapachy to temat na tyle wdzięczny, że warto byłoby go poruszyć w sposób nie tak oficjalny i... suchy, jak czyni to autorka.

Beata Hoffman...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1059
241

Na półkach:

W literaturze naukowej z zakresu nauk społecznych zadziwiająco mało uwagi poświęca się problematyce zapachu, jego funkcjom w codziennym i nie tylko codziennym życiu. Jeśli porównać to z ogromną liczbą prac poświęconych kontekstom społecznym twórczości plastycznej i muzycznej, roli kulturowej utworów powstających w tych dziedzinach w ciągu wielu wieków, praktycznemu zastosowaniu technik audiowizualnych, to widać ogromne i nieuzasadnione zaniedbanie w zakresie analiz społecznego znaczenia węchu, roli doświadczeń zmysłowych, funkcji, jakie pełnił zapach w życiu jednostek, grup społecznych i dużych zbiorowości ludzkich.
Podejmując w swej pracy problematykę perfum jako zapachu pozytywnie odbieranego i cenionego przez ludzi, Autorka otwiera nie tyle nową, ile mało uczęszczaną, mocno zaniedbaną ścieżkę badań socjologicznych.
Z recenzji prof. dra hab. Mirosława J. Szymańskiego


Książka Beaty Hoffmann stanowi szeroko zakrojone studium na temat perfum. Rozważania Autorki wykraczają daleko poza zwyczajowe ujmowanie pachnideł w kontekście środka kosmetycznego. Pokazuje ona liczne konteksty społeczne, kulturowe, historyczne czy antropologiczne, w jakich można mówić z jednej strony o substancjach zapachowych, a z drugiej – o roli zmysłu powonienia, który towarzyszył ludzkości od zarania dziejów, a w dzisiejszych czasach zdaje się nabierać coraz większego znaczenia.
Z recenzji prof. dr hab. Elżbiety Zakrzewskiej-Manterys

W literaturze naukowej z zakresu nauk społecznych zadziwiająco mało uwagi poświęca się problematyce zapachu, jego funkcjom w codziennym i nie tylko codziennym życiu. Jeśli porównać to z ogromną liczbą prac poświęconych kontekstom społecznym twórczości plastycznej i muzycznej, roli kulturowej utworów powstających w tych dziedzinach w ciągu wielu wieków, praktycznemu...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    75
  • Przeczytane
    34
  • Posiadam
    13
  • Perfumy
    4
  • Popularnonaukowe
    2
  • 2019
    2
  • Teraz czytam
    2
  • Ulubione
    2
  • 2021
    1
  • Studia
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Perfumy


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne