Gospodarowanie odpadami i opakowaniami

Wydawnictwo: C.H. Beck
poradniki

Komentarz zawiera omówienie dwóch podstawowych aktów prawnych z dziedziny gospodarowania odpadami i opakowaniami: Ustawy o opakowaniach i odpadach opakowaniowych, Ustawy o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej i opłacie depozytowej, a także omówienie odpowiedniego prawodastwa unijnego z tego zakresu (przede wszystkim tzw. dyrektywy opakowej). Wykorzystano przy tym interpretacje rozwiązań dokonane przez Ministerstwo Ochrony Środowiska oraz orzecznictwo Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Opracowanie uwzględnia stan prawny na dzień 1.4.2005 r