Okładka książki Socjologia płci. Płeć w ujęciu globalnym

Socjologia płci. Płeć w ujęciu globalnym

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Socjologia współczesna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
papier
joly_fh
6 (1 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Socjologia płci to autorska koncepcja spojrzenia na relacje płciowe we współczesnym świecie z punktu widzenia socjologii. Raewyn Connell w jasny i przystępny sposób pokazuje zakorzenione mity dotyczące różnic płciowych, analizuje znaczenie płci w codziennym życiu jednostek z różnych stron świata, nie zapominając przy tym o kwestiach makrostrukturalnych - polityki prowadzonej przez rządy i organizacje ponadnarodowe. Ta bardzo ciekawa i inspirująca praca uświadamia znaczenie nadawane byciu kobietą bądź mężczyzną w życiu społecznym oraz zależność myślenia w kategoriach płciowych od kontekstu historycznego i geograficznego.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2013

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/195232/socjologia-plci.html

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Magika | 2013-07-22