Piorun i deszcz

Okładka książki Piorun i deszcz Charles Martin
Okładka książki Piorun i deszcz
Charles Martin Wydawnictwo: WAM Seria: Labirynty. Kolekcja prozy literatura obyczajowa, romans
Labirynty. Kolekcja prozy
Thunder and Rain
WAM
2013-07-18
2013-07-18
Katarzyna Wydra
romans chrześcijański beletrystyka chrześcijańska powieść chrześcijańska powieści chrześcijańskie powieść obyczajowa obyczajowe

Zapowiadało się interesująco, lecz fabuła szybko nabrała takiej monotonii, że z trudem dobrnęłam do końca.
Powieść zaczyna się w momencie, kiedy Tyler – emerytowany strażnik Teksasu, wraca nocą z odwiedzin u żony, będącej na odwyku. Na autostradzie uderza w unieruchomiony tam samochód. W środku znajduje młodą kobietę i jej 10 – letnią córkę. Obie wystraszone, głodne, brudne. Gdy Tyler dowiaduje się, że uciekają one przed partnerem kobiety (który okazał się być mega bydlakiem),bez zbytniego namysłu zaczyna im pomagać. I mniej więcej do tego momentu książka jest niezła. Dobrze się czyta, jest trochę tajemnicza, trochę ponura, wzbudza też zainteresowanie dalszym ciągiem. Problem w tym, że tego dalszego ciągu czytać się już spokojnie nie da. Akcja zaczyna toczyć się tak ślamazarnie, że trudno skupić uwagę na treści. Dodatkowo fabuła robi się nieprawdopodobna i naciągana, a bohaterowie coraz częściej irytują swoim zachowaniem. Ogólnie jednak powieść może być, ale warto wiedzieć, że niczego ona nie wnosi i niczego nie przekazuje. Jest to zwykły średniaczek, o którym bez żalu zapomnę.

Moim zdaniem najpiękniejsza książka Ch. Martina.
Pokochacie bohaterów,a w szczególności małą Hope. Na pewno będę chciała do tej książki wrócić.

Moim zdaniem najpiękniejsza książka Ch. Martina.

Nie wiem tak naprawdę co mnie skłoniło do wypożyczenia tej książki. Nie spodobała mi się okładka, nie zachwycił tytuł ani opis z tyłu - ale coś mnie przyciągnęło. Chciałam ją odlożyć, gdy dowiedziałam się, że w książce pojawiają się listy. Powrót do najgorszej książki ever "Love Rosie" ? Jednak nie. Inaczej odbieramy listy do Boga, zupełnie inaczej. Piękna powieść. Wzruszyłam się kilka razy. Jak zawsze pisze coś wiecej o książkach, tak teraz nie umiem napisać wiele... powtórzę raz jeszcze - Piękna powieść. Warto spełniać marzenia ;)

Opowieść o Tylerze, teksańskim strażniku, który pewnej deszczowej nocy, na autostradzie, niespodziewanie spotyka Sam i jej córkę Hope. To wydarzenie zmienia jego i ich życie na zawsze. Książka wciąga od samego początku, po raz kolejny Charles Martin serwuje nam niezwykłą, wzruszającą i mądrą powieść z przesłaniem. O tym, że dobro zwycięża, każde zło można pokonać, a po burzy przychodzi łagodny deszcz. Z pewnością do niej wrócę :)

To druga książka Charlesa Martina, którą mam w rękach. Czytało się ją dobrze, ukazuje twarde charaktery i zachowanie w trudnych okolicznościach. Postacie bardzo plastycznie opisane, sposob prowadzenia narracji wciąga, byc moze też dlatego, że pomocniczym narratorem jest mała dziewczynka, ktorej czytelnik bardzo kibicuje. Refleksja nad złem i dobrem, wartością przyjaźni, poświęcenia oraz otwartej postawy względem życia i ludzi. Nieco bardziej wciagnela mnie "Niezapisana opowiesc" przez niepowtarzalny klimat. Drugi wielki plus dla pana Martina!

Niby proza ale nie tylko dla kobiet. Faceci też znajdą tu wiele dla siebie.

Niby proza ale nie tylko dla kobiet. Faceci też znajdą tu wiele dla siebie.

dobrze się czyta, akcja ciekawa

dobrze się czyta, akcja ciekawa

Współczesny western. Dobry szeryf chroni słabszych przed czarnymi charakterami. Da się przeczytać.

Niezły, westernowy klimat, momentami poruszająca, ale podobała mi się mniej niż inne, czytane przeze mnie, książki Ch. Martina.

• Biblioteka
  • Martin Charles