Frywolitki. Klasyczne wzory

Tłumaczenie: Ewa Hadała-Mikołajczuk
Wydawnictwo: RM
frywolitka, frywolitki, koronka, koronki
rękodzieło

Frywolitki to tradycyjne, znane od ponad dwustu lat rękodzieło. Czasy ich największej świetności przypadają na wiek XVIII, gdy były bardzo modne na europejskich dworach. Te koronki, powstałe z samych supełków, tworzą charakterystyczne łuczki, kółeczka i łezki, które urzekają niezwykłą subtelnością. W książce przedstawiono ponad pięćdziesiąt klasycznych wzorów frywolitek. Dzięki nim możesz stworzyć wspaniałe obszycia serwetek, kołnierzyków, sukni.

Anna | 2012-11-23

Ciekawe wzory, i dość przejrzyste rysunki schematyczne. Może być trudno nauczyć się z niej frywolić, ale ja wykorzystałam ją do nauki frywolitkowania na igle i jest OK, choć wspierałam się również kursami internetowymi, m. in. z bloga Aty :) Jeśli szukacie ciekawej publikacji o frywolitkach, to publikacja podstawowa.

Lisek_1986 | 2011-09-14
Na półkach: Hobby, Przeczytane