Matematyczne szkiełko i oko. Mniej i bardziej poważne zastosowania matmy

Wydawnictwo: Helion
matematyka, informatyka
LiliMadlene

Nie ma litości, jest matematyka! Matematyka to potęga do potęgi Czy wiesz, że matematyka to nie czarna magia, tylko dowcip, inteligencja i odrobina tajemniczości w czystej formie? Tak, tak. To nie żadna ściema czy inna niewiadoma. Zamiast włączać telewizor albo odpalać kolejną gierkę w sieci, otwórz tę książkę. Dzięki odkryciom matematyki przekonasz się, jak można odpowiedzieć na niezwykle...

Nie ma litości, jest matematyka!

Matematyka to potęga do potęgi

Czy wiesz, że matematyka to nie czarna magia, tylko dowcip, inteligencja i odrobina tajemniczości w czystej formie? Tak, tak. To nie żadna ściema czy inna niewiadoma. Zamiast włączać telewizor albo odpalać kolejną gierkę w sieci, otwórz tę książkę. Dzięki odkryciom matematyki przekonasz się, jak można odpowiedzieć na niezwykle frapujące pytania z codziennego życia - także Twojego własnego.

Ile liczb mieści się na końcu szpilki?
Na czym polega geometria bazgrołów?
Co język C++ ma wspólnego z ponętną Moniką?
Ile kompotu można wypić, gdy pan Czesław ma kolonoskopię?
I wreszcie wyższa szkoła jazdy: jak odkodować PIN do lodówki algorytmem spigot?
Okazuje się, że nieznana kraina faktów, teorii, hipotez, przełomowych eksperymentów i odkryć, dowodów, pojęć i matematycznych idei to nic innego jak nasze życie. A w życiu, jak w matematyce - jeden błąd może popsuć wszystko. Lepiej więc wiedzieć więcej i spojrzeć w zagadkowe oczy matmy.

Nie taki X straszny, jak go malują…

źródło opisu: helion.pl

źródło okładki: helion.pl