Wyzwanie czytelnicze LC

Operacja WAR WAR

Wydawnictwo: Novae Res
sensacja
Incognityzm

Ta bomba w końcu wybuchnie – to tylko kwestia czasu... Czterech kumpli, którzy świetnie pamiętają czasy komuny. Szybkie supersamochody. Wojskowi, dla których służba Polsce to nie tylko obowiązek, lecz także sposób na życie. Agent rosyjskiego wywiadu, który był świetnie zapowiadającym się śpiewakiem. Zaginiona w trakcie rozpadu ZSRR walizkowa bomba atomowa, która o mały włos nie doprowadziła...

Ta bomba w końcu wybuchnie – to tylko kwestia czasu...

Czterech kumpli, którzy świetnie pamiętają czasy komuny. Szybkie supersamochody. Wojskowi, dla których służba Polsce to nie tylko obowiązek, lecz także sposób na życie. Agent rosyjskiego wywiadu, który był świetnie zapowiadającym się śpiewakiem. Zaginiona w trakcie rozpadu ZSRR walizkowa bomba atomowa, która o mały włos nie doprowadziła do wybuchu III wojny światowej. A to wszystko pod czujnym okiem pewnej tajemniczej organizacji, kontrolującej światową politykę.
Operacja War-War to polityczny thriller w drifterskim rytmie. Zaskakujące zwroty akcji, twardzi bohaterowie i wielka polityka, na skutek której pewnego niedzielnego poranka uderza o sosnę prezydencki samolot...

źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res

źródło okładki: Wydawnictwo Novae Res

książek: 1939
Silaqui | 2019-01-18

W ramach zachowania równowagi w przyrodzie jedyna watrościowa opinia dotycząca tej ksiązki brzmi następująco: nie tykajcie tego ścierwa. A jesli nawet bedziecie chcieli - obetnijcie rękę, która sięgnie po odchody "wydane" w trybie vanity. Szkoda czasu na ten chłam.
Ortografia i interpunkcja dostosowana zostala do poziomu opiniowanego dziela. A nawet - jest na wyższym poziomie niż to coś nazywane górnolotnie książką.

Hania6 | 2019-01-06

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przeczytałam Operację War War w 4 dni! Bardzo wciągająca historia. Autor zbudował świat w nieco alternatywnej rzeczywistości co pozwala odpłynąć i oderwać się trochę od szarego świata. Do tego fantastyczne wyścigi, sprytne nawiązania do naszych klasyków (samochód oficera FSB – „Marussia”, przeurocze). Koniec nie do końca jest pomyślny, ale za to daje nadzieję na kolejne części. Właściwie tam to może się wydarzyć jeszcze wszystko. Bardzo polecam!

Adam | 2019-01-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Operacja War War to książka, którą szczególnie polecam amatorom kina akcji. Laskowski wprowadza niesamowity dynamizm, a sceny akcji powodują, że czujesz się jak jeden z bohaterów. Do tego sama historia paczki przyjaciół, takich na dobre i na złe. Mnóstwo smaczków, szybkie samochody, nawiązania do naszej historii, świetne zwroty akcji. Jedna z lepszych książek jaką miałem okazję przeczytać w tym roku. Myślę, że będzie w czołówce dość długo.

Ada5 | 2019-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Polecam dla fanów motoryzacyjnych smaczków i nie tylko :) Operację War War bardzo dobrze się to czyta. Do tego wielki plus za ciekawe zwroty akcji i w ogóle samą historię. Zaczyna się klasycznie od czterech przyjaciół z dzieciństwa, a kończy.. no właśnie. Otwarte zakończenie daje na szczęście nadzieję, na dalsze losy. Za tę cenę koniecznie warto kupić tę książkę!

jacek | 2018-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Operacja War War - jejku jaka to fajna książka! Zdecydowanie polecam na nudne popołudnie. Przeniesiecie się w ciekawy świat, zbudowany trochę na wspomnieniach bohaterów, trochę we współczesnej Polsce, a pewne zdarzenia pojawiają się wyłącznie w wyobraźni autora. Filuterne połączenie trzeba przyznać. Tym bardziej staje się to atrakcyjne, gdy akcja nabiera tempa i nie zwalnia już do samego końca. Bardzo dobra zabawa. Czekam na więcej Panie Laskowski!

Krzysiek10 | 2019-01-07

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Operacja War War Laskowskiego to moje małe odkrycie. Mało czytam i wydawało mi się, że jak zawsze w połowie książki się poddam. A tu proszę! Wciągnęło mnie tak, że żona miała 2 dni spokoju hehe. Bardzo ciekawa historia i super pościgi! Spodoba się każdemu facetowi.

Weronika | 2019-01-08

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Faktycznie całkiem przyzwoity thriller. Mnie trzymał w napięciu. Do tego fajnie zbudowny klimat, ja lubię jak świat w powieści jest mocno odklejony od rzeczywistości, główka pracuje. Charaktery tak zbudowane, że właściwie od razu się ich lubi. Może dlatego cała dalsza akcja jest tak wciągająca. Jest niedosyt.

Basia | 2019-01-08

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Fajna książka, dla mnie mocne 8/10. Czasami akcja postępuje tak szybko, że pewne czasami fabuła postępuje nienaturalnie. Ale w końcu to fikcja, więc może niepotrzebnie się czepiam. Moje serce podbił motyw oficerów FSB, rosyjscy agenci, super szybkie samochody i łodzie. Dzieje się. Polecam i czekam na więcej.

Kuba | 2019-01-08

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Rzadko czytam polskich autorów (wiem, wiem), a jak zobaczyłem polski thriller to już w ogóle byłem sceptycznie nastawiony. A tu proszę! Wszystko się zgadza, a do tego oprócz klimatu mamy w pakiecie książkę pełną akcji. Dynamiczne pościgi, strzelanki. No dla mnie bomba. A sam fakt, że jest to osodzone w polskich (nieco alternatywnych) realiach to już wisienka na torcie. Od dzisiaj jestem fanem Dariusza Laskowskiego.

Daria | 2019-01-08

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Mój mąż polecił mi przeczytać Laskowskiego. Twierdził, że będę się dobrze bawić. Szczerze wątpiłam, bo ani jakaś alternatywna rzeczywistość, ani motywy wojenne, gangsterskie wyścigi i wszystko co tam jest. Ale miał rację! Jak skończyłam czytać to od razu żałowałam, że nie ma jeszcze kolejnej części. Mam nadzieję, że powstanie! Szkoda tylko, że jeden z tych chłopaków zginął.