Operacja WAR WAR

Novae Res
2018-01-01
2018-01-01
sensacja

To jest tak złe, że szkoda czasu. Życie jest zbyt krótkie, żeby czytać grafomańskie książki dziadersów. Te wszystkie pozytywne opinie to wpisywała chyba jakaś farma trolli próżnego autora. Zresztą wystarczy poczytać te "recenzje". Ich poziom mówi sam za siebie.

W ramach zachowania równowagi w przyrodzie jedyna watrościowa opinia dotycząca tej ksiązki brzmi następująco: nie tykajcie tego ścierwa. A jesli nawet bedziecie chcieli - obetnijcie rękę, która sięgnie po odchody "wydane" w trybie vanity. Szkoda czasu na ten chłam.
Ortografia i interpunkcja dostosowana zostala do poziomu opiniowanego dziela. A nawet - jest na wyższym poziomie niż to coś nazywane górnolotnie książką.

Rzadko czytam polskich autorów (wiem, wiem),a jak zobaczyłem polski thriller to już w ogóle byłem sceptycznie nastawiony. A tu proszę! Wszystko się zgadza, a do tego oprócz klimatu mamy w pakiecie książkę pełną akcji. Dynamiczne pościgi, strzelanki. No dla mnie bomba. A sam fakt, że jest to osodzone w polskich (nieco alternatywnych) realiach to już wisienka na torcie. Od dzisiaj jestem fanem Dariusza Laskowskiego.

Fajna książka, dla mnie mocne 8/10. Czasami akcja postępuje tak szybko, że pewne czasami fabuła postępuje nienaturalnie. Ale w końcu to fikcja, więc może niepotrzebnie się czepiam. Moje serce podbił motyw oficerów FSB, rosyjscy agenci, super szybkie samochody i łodzie. Dzieje się. Polecam i czekam na więcej.

Mój mąż polecił mi przeczytać Laskowskiego. Twierdził, że będę się dobrze bawić. Szczerze wątpiłam, bo ani jakaś alternatywna rzeczywistość, ani motywy wojenne, gangsterskie wyścigi i wszystko co tam jest. Ale miał rację! Jak skończyłam czytać to od razu żałowałam, że nie ma jeszcze kolejnej części. Mam nadzieję, że powstanie! Szkoda tylko, że jeden z tych chłopaków zginął.

Faktycznie całkiem przyzwoity thriller. Mnie trzymał w napięciu. Do tego fajnie zbudowny klimat, ja lubię jak świat w powieści jest mocno odklejony od rzeczywistości, główka pracuje. Charaktery tak zbudowane, że właściwie od razu się ich lubi. Może dlatego cała dalsza akcja jest tak wciągająca. Jest niedosyt.

Operacja War War to książka, którą szczególnie polecam amatorom kina akcji. Laskowski wprowadza niesamowity dynamizm, a sceny akcji powodują, że czujesz się jak jeden z bohaterów. Do tego sama historia paczki przyjaciół, takich na dobre i na złe. Mnóstwo smaczków, szybkie samochody, nawiązania do naszej historii, świetne zwroty akcji. Jedna z lepszych książek jaką miałem okazję przeczytać w tym roku. Myślę, że będzie w czołówce dość długo.

sztos. nowa świeża krew na polskim rynku wydawniczym, to lubię! Czekam na kolejne losy bohaterów :)

Opinia pani Silaqui jest trochę przesadna, podkreślam trochę. Warto było przeczytać choćby tylko dlatego by się przekonać że prawie wszystko co dotychczas przeczytałem było lepsze.

Na początku bardzo męczy stylistycznie , później jest wyraźnie lepiej , a akcja się rozkręca i wciąga, aż następuje moment , jak to koniec? Czy autor wydał kontynuację? Dobra lektura do szklaneczki czegoś dobrego na wieczór.

• Kwiecień 2021 R.
  • Kryminał, sensacja, thriller