Wyzwanie czytelnicze LC

Seria: Pettson i Findus
Wydawnictwo: Media Rodzina
Findus flyttar ut
jagarkar

Findus codziennie o czwartej rano rozpoczyna serię skoków po swoim nowym łóżku. Pettson ma już tego dość i ostrzega kota, że jeśli Findus nie skończy skakać, będą musieli wynieść łóżko. Kot uważa, że jest to doskonały pomysł – będzie mógł wówczas skakać po łóżku, ile tylko zechce. Czy jednak mieszkanie w swoim domku jest naprawdę fajne? A jeśli w okolicy pojawi się lis?

źródło opisu: Wydawnictwo Media Rodzina, 2013

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/prod/691/Findus-sie-wyprowadza

| 2013-06-22

Kolejna, świetna i jak zawsze zwariowana, przygoda nieprawdopodobnie dobranych przyjaciół, którzy mimo wszystko nie mogą bez siebie żyć i spędzać samotnie czas. Kto nie zna, koniecznie musi nadrobić, i dla humoru i dla zaskakujących szczegółami obrazków. Dobra zabawa gwarantowana! Jak zawsze zresztą.

książek: 2004
Księgozbiór_Kasiny | 2014-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

Zwariowana historia pewnego staruszka i jego kota. Zabawna i ciekawa. Wciągnęła nawet mnie! Mówi o kocie Findusie, który swoim skakaniem na łóżku o czwartej nad ranem budził swojego Pana (biedaczysko myślał, ze już jest piąta:P) i stwierdził, że skoro on nie może skakać do woli na łóżko, to się wyprowadza z domu, w trybie natychmiastowym! Historia spodobała się i mi i Emilce. Ma też bardzo ładne i ciekawe obrazki dzięki którym z uwagą obejrzeliśmy całą książeczkę:)

Czasem się zdarza, że przyjaciele nie potrafią się dogadać w jakiejś kwestii... ale jak się okazuję nawet rozłąka tej przyjaźni nie zrujnuje, wręcz przeciwnie, czego dowodem są Pettson i Findus. Przezabawne sytuacje i prześmieszne ilustracje.

czytampowoli | 2018-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2018

Do zakupu tej książki zachęciła mnie "Złota lista" książek fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom. Polecana jest cała seria, ale tylko ta część była w "mojej" księgarni. Po tę sięgnęłam, ale nie jestem pewna, czy sięgnę po następne :) chyba, że mnie dzieci umęczą o następne części :)

Uwierzcie mi - tu jest humor, tu jest morał i ogólna super historyjka dla dzieci. Wierzę, że maluchy się przy tym zaśmiewają. Ilustracje są wykonane jasno, zrozumiale i zachęcająco dla oka.

Aczkolwiek coś w tym wszystkim mi przeszkadza i nie jestem ciekawa innych części...może jest to niezrozumiała dla dzieci dwuznaczność ukryta w opowieści (np. przemiana wychodka w dom) itp? Sama nie wiem, czas okaże, czy dzieci pochłoną tę historię :) jeśli tak, to dla poznania dalszych losów umęczonego Pettsona kupię :)

Monika PASJONAUCI | 2015-01-03

Kto jeszcze nie zna Findusa i staruszka Pettsona, powinien natychmiast nadrobić braki! Pettson to książkowy bohater, który dziecięco-młodzieżowe (albo bardziej kocie ;)) problemy, rozwiązuje znacznie szybciej niż SuperNiania, do tego z humorem i życiową mądrością.
Pettson więc, może być idolem każdego Rodzica. Z kolei Findus - idolem każdego zbuntowanego "nastolatka" ;) bo któż zna bardziej zwariowanego i zabawnego kota?

Co zrobić, gdy wasze Dziecko się wyprowadza, bo coś Mu nie pasuje? Pettson wie - spakować ;))
Szczerze polecam!

manfred | 2019-01-03

Findus, mały zabawny kot, wyprowadza się od swojego właściciela, ponieważ ten nie pozwala mu skakać po łóżku o 4 nad ranem. Szybko jednak okazuje się, że oboje za sobą tęsknią

Iwona | 2015-01-02
Przeczytana: 2014 rok

Ostatnia wydana w Polsce książka z tej serii. Polecam wszystkim maluchom i ... innym.

Ripe_Cherries | 2017-04-15

Jedna ze śmieszniejszych części o oryginalnym duecie bohaterów. Lubimy i polecamy

Maya | 2014-03-19

O granicach wolności dla przedszkolaków!

ksiazeczkidladzieci | 2018-11-14
Przeczytana: 28 grudnia 2018