Moje serce skacze z radości

Tłumaczenie: Marta Dybula
Wydawnictwo: Zakamarki
Mitt hjärta hoppar och skrattar
dla dzieci, dla młodzieży, Dunia
marcepan

Znów będzie o Duni. Tej, która jest taka szczęśliwa! Ale ostatnio Dunia ze smutkiem patrzy na puste krzesło obok w ławce. Siedziała na nim Frida, zanim wyprowadziła się do Uppsali. Dunia nie pozwala nikomu zająć tego miejsca, bo gdzie usiądzie Frida, kiedy wróci? ‒ Frida nie wróci ‒ próbuje jej tłumaczyć pani. ‒ Nigdy nic nie wiadomo ‒ szepcze Dunia. Bo Dunia nigdy nie traci nadziei,...

‒ Frida nie wróci ‒ próbuje jej tłumaczyć pani.
‒ Nigdy nic nie wiadomo ‒ szepcze Dunia.
Bo Dunia nigdy nie traci nadziei, nawet jeśli wszystko wydaje się beznadziejne…

O przyjemnych, ale też trudnych chwilach w szkole i wśród rówieśników z perspektywy pierwszoklasistki.

W sam raz dla początkujących czytelników nie tylko ze względu na treść, ale i formę. Czytanie ułatwiają prosty język, duża czcionka, przejrzysty układ strony i świetne rysunki Evy Eriksson.

źródło opisu: http://www.zakamarki.pl/index.php/moje-serce-skacze-z-radosci.html

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/moje-serce-skacze-z-radosci.html

jagarkar | 2013-09-17
Przeczytana: 17 września 2013

Przepiękne ilustracje (głównie dla ilustratorki sięgnęłam po tę książkę), ale również mądra opowieść o przyjaźni, szkolnych dręczycielach i wybaczaniu.

Jucia58542 | 2014-05-30
Przeczytana: maj 2014

Nie za bardzo podobała mi się ta książka. Po pierwsze dlatego, że miała duże litery a na stronach mało tekstu. Nie podobało mi się też to w jaki sposób autorka opisywała sytuację bo były one trochę naciągane. Pewnie po to aby książka miała więcej stron. Zaletą w tym wszystkim jest, że były obrazki i było ich dużo bo jak czytałam ją bratu to one idealnie pasowały do tego aby on mógł zobaczyć a ie wyobrażać jak wyglądały sytuację.

| 2015-08-15
Na półkach: Przeczytane, 6+ .

Realizm psychologiczny, antypedagogika, prosty język, krótkie rozdziały, piękne ilustracje. Dla dinozaurów takich jak ja niesamowita możliwość poznania toku myślenia dziecka, którym przecież kiedyś samemu się było choć było to tak dawno, że zapomniało się o tym. .. W drugim tomie o problemach życia w szkole czyli o dręczycielkach, dziurach w głowie, zamachu na nauczycielkę, krwi ale też o wyrzutach sumienia i przebaczeniu.

Agnieszka | 2017-05-18
Przeczytana: 12 maja 2017

Druga część historii o życiu Duni.
Utrzymana w takim samym stylu graficznym.

Tym razem Dunia przypomina sobie miłe chwile, które zdarzyły się podczas wizyty u Fridy. Wdrapały się na drzewo i skakały po gałęziach jak małpy. Było naprawdę wesoło i przyjemnie, jak to zawsze kiedy Dunia jest z Fridą.
Niemniej główny wątek dzieje się w szkole. Z powodu zazdrości o kolegę dwie koleżanki Mika i Wiki zaczęły bardzo dokuczać Duni psychicznie i fizycznie. Oczywiście Dunia wytrzymywała ile się dało, ale w pewnym momencie wybuchła, nawet dosłownie - ketchupem na stołówce, który ląduje na... jej Pani. Ucieka do domu. Po powrocie do domu tata zastaje zamknięte drzwi do pokoju Dunia nie odpowiada na jego prośby. Po telefonie od Pani, tata wzywa Dunię do ponownego wyjścia aby pójść do szkoły i zadośćuczynić jej zachowaniu. Zacięta Dunia trwa jednak w swoim pokoju.
Tata pysznym posiłkiem wyciąga ją. Dowiaduje się też co tak na prawdę zdarzyło się w szkole. Udają się zatem do klasy aby wyjaśnić...

vobi | 2015-10-30
Na półkach: Przeczytane, Czytanki Hanki
Przeczytana: 30 października 2015

Druga część przygód szwedzkiej pierwszoklasistki Duni. Nie byle jakich przygód, bo Dunia trafia na dwie nieprzyjemne koleżanki, ale ona nie pozwoli sobie przecież w kaszę dmuchać ;) Podsumowując - dzieje się!
Podobnie jak pierwsza część ("Moje wspaniałe życie") jest to książka pełna ciepła i dowcipu, chociaż opowiada także o trudnych momentach życia ucznia.
Polecam - pierwszoklasistom przede wszystkim, także tym którzy sami już czytają.

MartaZ | 2017-10-10
Przeczytana: 2016 rok

Dunia nie znosi nieszczęść, a lubi wyliczać przed snem wszystkie chwile, w których była szczęśliwa. Unika smutku i dlatego niewesołym historiom wymyśla szczęśliwe zakończenia. Trudno być jednak szczęśliwym, kiedy najlepsza przyjaciółka wyprowadziła się bardzo daleko, a dwie koleżanki z klasy ciągle dokuczają. Dunia cierpliwie ignoruje zachowanie małych dręczycielek, bo tak doradził jej tata, ale sytuacja niestety eskaluje. Aż do wybuchu - Duni i butelki keczupu...
Na szczęście wtedy wkracza do akcji niezawodny tata - cała historia ma piękny i szczęśliwy finał, a Dunia może napisać w swoim zeszycie: "Moje serce skacze z radości".

Rewelacyjna książka o tym, jak radzić sobie ze szkolnymi trudnościami w relacjach, pokazuje małemu czytelnikowi, że warto mówić o swoich problemach bliskim osobom, bo wtedy można liczyć na wsparcie i pomoc.

MoWi | 2013-03-09
Przeczytana: 15 lutego 2013

Piękna, ciepła i mądra książka. Świetne, proste ilustracje, i zrozumiały tekst. Ciekawa historia o uczuciach, oczami dziecka. Nie tylko dla dziewcząt, i nie tylko dla dzieci!

Marta Jadczak | 2015-01-04
Przeczytana: 2014 rok

Piękna kontynuacja książki "Moje szczęśliwe życie".

FiKa | 2015-03-17

Kolejna cześć opowieści o Duni. Uczucie samotności. Spowodowane wyjazdem ukochanej szkolnej przyjaciółki. Idealna pozycja do wspólnych rozmów rodzica z dzieckiem. Polecam

ziza | 2014-09-29

To zdecydowanie jedna z naszych ukochanych książeczek.
Opowiada o przyjaźni, o tym jak warto znajdować nawet w trudnych chwilach radość. Bardzo pozytywna książeczka dla dzieciaków(i mam)