Findus się wyprowadza

Sven Nordqvist Wydawnictwo: Media Rodzina Seria: Pettson i Findus literatura dziecięca
Findus flyttar ut
literatura dziecięca
Magdalena Landowska
Pettson i Findus
opowiadanie dziecięce szwedzkie pettson i findus

Czasem się zdarza, że przyjaciele nie potrafią się dogadać w jakiejś kwestii... ale jak się okazuję nawet rozłąka tej przyjaźni nie zrujnuje, wręcz przeciwnie, czego dowodem są Pettson i Findus. Przezabawne sytuacje i prześmieszne ilustracje.

Findus, mały zabawny kot, wyprowadza się od swojego właściciela, ponieważ ten nie pozwala mu skakać po łóżku o 4 nad ranem. Szybko jednak okazuje się, że oboje za sobą tęsknią

Do zakupu tej książki zachęciła mnie "Złota lista" książek fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom. Polecana jest cała seria, ale tylko ta część była w "mojej" księgarni. Po tę sięgnęłam, ale nie jestem pewna, czy sięgnę po następne :) chyba, że mnie dzieci umęczą o następne części :)

Uwierzcie mi - tu jest humor, tu jest morał i ogólna super historyjka dla dzieci. Wierzę, że...

Jedna ze śmieszniejszych części o oryginalnym duecie bohaterów. Lubimy i polecamy

Kto jeszcze nie zna Findusa i staruszka Pettsona, powinien natychmiast nadrobić braki! Pettson to książkowy bohater, który dziecięco-młodzieżowe (albo bardziej kocie ;)) problemy, rozwiązuje znacznie szybciej niż SuperNiania, do tego z humorem i życiową mądrością.
Pettson więc, może być idolem każdego Rodzica. Z kolei Findus - idolem każdego zbuntowanego "nastolatka" ;) bo...

Ostatnia wydana w Polsce książka z tej serii. Polecam wszystkim maluchom i ... innym.

Zwariowana historia pewnego staruszka i jego kota. Zabawna i ciekawa. Wciągnęła nawet mnie! Mówi o kocie Findusie, który swoim skakaniem na łóżku o czwartej nad ranem budził swojego Pana (biedaczysko myślał, ze już jest piąta:P) i stwierdził, że skoro on nie może skakać do woli na łóżko, to się wyprowadza z domu, w trybie natychmiastowym! Historia spodobała się i mi i...

O granicach wolności dla przedszkolaków!

Kolejna, świetna i jak zawsze zwariowana, przygoda nieprawdopodobnie dobranych przyjaciół, którzy mimo wszystko nie mogą bez siebie żyć i spędzać samotnie czas. Kto nie zna, koniecznie musi nadrobić, i dla humoru i dla zaskakujących szczegółami obrazków. Dobra zabawa gwarantowana! Jak zawsze zresztą.

Dyskusje

• Dzieci
  • Skandynawia
  • Literatura skandynawska
  • Dziecięce
  • Literatura dziecięca
  • 2014

Dodaj cytat z książki Findus się wyprowadza