Profesor, bankier i król samobójców

Wydawnictwo: Veni Vidi Vici
The Professor, The Banker & The Suicide King
literatura faktu
eMDżej

Brunson, Lederer, Harman, Hansen, Forrest i inni, czyli pokerowa „Korporacja” z Las Vegas kontra bankier z Texasu. Czy to możliwe, by pokerowi wyjadacze przegrali z amatorem? Czy jego ogromna kasa sprawiła, że profesjonalistom drżały ręce? Czy w Vegas może się zdarzyć naprawdę wszystko? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania – ta książka jest dla Ciebie. Książka oparta na autentycznych...

Czy to możliwe, by pokerowi wyjadacze przegrali z amatorem?
Czy jego ogromna kasa sprawiła, że profesjonalistom drżały ręce?
Czy w Vegas może się zdarzyć naprawdę wszystko?

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania – ta książka jest dla Ciebie.

Książka oparta na autentycznych faktach opowiada o największej grze wszechczasów. Pomysłodawcą gry, gdzie stawki przyprawiały o zawrót głowy wszystkich z pokerową elitą włącznie, był pewien teksański biznesmen Andrew Beal. Andy jako perfekcjonista, który w młodości miał do czynienia z Black Jackiem, a następnie zetknął przypadkowo z pokerem, postawił sobie za cel pokonanie najlepszych pokerzystów świata. Sposobem na to miało być zaś stopniowe podnoszenie stawek aż do momentu,
w którym nawet Philowi Ivey zadrżałaby ręka. Zawodowcy, aby mieć w ogóle środki finansowe umożliwiające pojedynek z ekscentrycznym milionerem, zmuszeni byli połączyć swoje siły, w efekcie czego wyłoniła się grupa zwana „Korporacją”. Ustalono, iż Beal będzie grał z kolejnymi wyznaczonymi przez grupę pokerzystami w formie jeden na jednego. Andy bowiem tracił cierpliwość i koncentrację, gdy tylko przy stole pojawiało się więcej przeciwników. W efekcie gra rozpoczęła się od stawek $10.000/$20.000, w szczytowym momencie zaś osiągnęła blindy $100.000/$200.000, gdzie na stole leżało dwadzieścia milionów dolarów w żetonach o specjalnie przygotowanych przez kasyno nominałach!

To również opowieść o tym, że nawet najlepsi pokerzyści są w głębi duszy hazardzistami, o rozwoju sceny turniejowej i romansach w pokerowym świecie. Powieść czyta się znakomicie. Craig potrafi bowiem opowiadać w sposób żywy i wciągający, zaburza chronologię by lepiej ukazać postaci, świetnie buduje napięcie, a do tego wie, kiedy zmienić temat tak, aby uniknąć poczucia przesytu u czytelnika. Pozycja dla wszystkich wielbicieli pokerowego światka absolutnie obowiązkowa!

źródło opisu: http://www.venividivici.com.pl

źródło okładki: http://www.venividivici.com.pl

Anksunamun | 2016-07-02

Przeczytałam tę książkę z punktu widzenia pokerowego żółtodzioba i uważam, że dla osób takich jak ja jest to znakomity przewodnik po świecie pokerzystów.

eMDżej | 2013-05-13
Przeczytana: 13 maja 2012

Zamówiłem w przedsprzedaży egzemplarz - doszedł jeszcze przed premierą ;-)

Sama książka wciągająca, o dziwo nawet dla kompletnego ignoranta w sprawach karcianych jakim jestem.

Ciekawe spojrzenie nie tylko na samego pokera, ale także na ludzką psychikę, która w grach o miliony dolarów stanowi niezwykle istotną kwestię.

Nie brakuje również barwnych charakterystyk najbardziej znaczących person pokerowego światka.

notasseemingly | 2013-05-11
Przeczytana: 11 maja 2013

Nie znam się na pokerze, dostałam w prezencie, ale to wciąga jak mocny film akcji. Pojedynek dwóch światów - profesjonalistów, znających już wszystkie triki, i laika, który w jednej kieszeni przynosi grube miliony, a w drugiej coś, czego brakuje zawodowcom - strategię opartą na prawdopodobieństwie. Mocno wciągające, i jakieś nowe wydawnictwo. Może warto ich obserwować...

alfatool | 2013-04-22
Przeczytana: 2012 rok

Czytałem po angielsku. Świetny kawał prozy opowiadający o świecie pokera. Pojedynek bogacza z profesjonalistami. Akcja zmieniająca się w tempie filmu sensacyjnego - kto wygrał - sami się przekonajcie.

alfatool

RafaloOv | 2017-03-19