Profesor, bankier i król samobójców

Okładka książki Profesor, bankier i król samobójców Michael Craig
Okładka książki Profesor, bankier i król samobójców
Michael Craig Wydawnictwo: Veni Vidi Vici reportaż
reportaż
The Professor, The Banker & The Suicide King
Veni Vidi Vici
2013-05-15
2013-05-15
Profesor bankier poker król samobójców Michael Craig holdem Brunson Lederer Harman Hansen Forrest Vegas

CIekawa historia bankiera, którzy rzucił wyzwanie zawodowym pokerzystom. Pozycja, którą polecam również giełdowym inwestorom i spekulantom, bo można z niej wyciągnąć pewne lekcje dla siebie.

Pewnie książka nie dla każdego (chociaż czyta się ją jak powieść sensacyjna),ale dla tych, którzy interesują się pokerem będzie niesamowicie wciągająca :) wdrożenie w tajniki typu spółdzielnie, ale też ciekawe spojrzenie na graczy, dla których poker jest zawodem, który muszą uprawiać i trenować czasem i cała dobę. O tym jak stawki wpływają na psychikę, gdzie Andy (swoją drogą co za postać!) miał nad nimi cały czas przewagę. Było też sporo śmiechu jak jeden bohater grał tyle godzin, że dostał zawału, ale po paru godzinach wrócił że szpitala i ponownie dołączył do stołu mowiąc, że "to był tylko pomniejszy zawał" :D to ich zakładanie się o wszystko, no nie da się nie lubić tej pokerowej braci :) książka jedyna w swoim rodzaju :)

Przeczytałam tę książkę z punktu widzenia pokerowego żółtodzioba i uważam, że dla osób takich jak ja jest to znakomity przewodnik po świecie pokerzystów.

Zamówiłem w przedsprzedaży egzemplarz - doszedł jeszcze przed premierą ;-)

Sama książka wciągająca, o dziwo nawet dla kompletnego ignoranta w sprawach karcianych jakim jestem.

Ciekawe spojrzenie nie tylko na samego pokera, ale także na ludzką psychikę, która w grach o miliony dolarów stanowi niezwykle istotną kwestię.

Nie brakuje również barwnych charakterystyk najbardziej znaczących person pokerowego światka.

Zamówiłem w przedsprzedaży egzemplarz - doszedł jeszcze przed premierą ;-)

Nie brakuje również barwnych charakterystyk...

Nie znam się na pokerze, dostałam w prezencie, ale to wciąga jak mocny film akcji. Pojedynek dwóch światów - profesjonalistów, znających już wszystkie triki, i laika, który w jednej kieszeni przynosi grube miliony, a w drugiej coś, czego brakuje zawodowcom - strategię opartą na prawdopodobieństwie. Mocno wciągające, i jakieś nowe wydawnictwo. Może warto ich obserwować...

Czytałem po angielsku. Świetny kawał prozy opowiadający o świecie pokera. Pojedynek bogacza z profesjonalistami. Akcja zmieniająca się w tempie filmu sensacyjnego - kto wygrał - sami się przekonajcie.

alfatool

alfatool

• Reportaż
  • Powiesc
  • Papier
  • Zakupy!
  • Posiadam w swojej kolekcji :)

Dodaj cytat z książki Profesor, bankier i król samobójców