Zdumiewające opowieści pandy

Tłumaczenie: Ewa Penksyk-Kluczkowska
Wydawnictwo: Sonia Draga
Zen shorts
panda, zen, ksiązki dla dzieci
kaa82

Sąsiadem Addy, Michaela i Karla zostaje Tafla, panda olbrzymia, która znajomym opowiada zadziwiające historie! Dziewczynce Addy panda mówi o biedaku, który obdarowuje rabusia, Michaelowi − o rolniku, który wie,że szczęście i pech trudno od siebie oddzielić, Karlowi zaś historyjkę o mnichu, który nie potrafi zrzucić ciężaru przeszłości. Trzy klasyczne przypowieści Zen, pełne mądrości i miłości, Jon J Muth wzbogacił żywymi akwarelami i wytwornymi rysunkami tuszem, tworząc w ten sposób książeczkę pod każdym względem wyjątkową.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/produkt/84/dla-dzieci-zdu...(?)

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/materialy/prod/podglad/84.jpg

LinkaArt | 2016-10-27
Przeczytana: 05 września 2016

Czy panda olbrzymia o imieniu Tafla może zostać przyjacielem dzieci? Oczywiście, że tak, w bajkach wszystko jest możliwe. Przekonuje się o tym rodzeństwo, które poznajemy w tej pięknie ilustrowanej książce. Wszystko zaczyna się, kiedy na ogródku dzieci pojawia się wcześniej wspomniana panda. W bajce tej poznajemy dodatkowo trzy przypowieści, które w tej książce opowiada dzieciom Tafla, kiedy miło spędzają ze sobą czas. Książka przybliża nam świat naszych bohaterów dzięki pięknym akwarelowym ilustracją. Serdecznie polecam.

Monika PASJONAUCI | 2015-09-04
Na półkach: Przeczytane, Dzieciakowe, 2015

Znacie te dziecięce książki, które robią wrażenie na wszystkich? Takie wrażenie, że nie wiadomo, czy większe na Dzieciach czy dorosłych?
To właśnie to!

Sąsiadem trójki rodzeństwa zostaje Tafla, panda olbrzymia. Szybko okazuje się, że wielka panda, ma do przekazania równie WIELKIE prawdy o życiu. A to wszystko, w trzech prostych przypowieściach - Wuj Ry i księżyc, Szczęście wieśniaka i Wielki ciężar.
DO tego PRZEPIĘKNE ilustracje!

Polecam całym sercem! Każdemu!

tearsens | 2017-07-06

To książka niezwykła, którą mam na swojej półce od wielu lat. Prosta opowieść o przyjaźni trójki rodzeństwa z nowym, nietypowym sąsiadem – pandą wielką o imieniu Tafla. Pandą wyjątkową nie tylko dlatego, że potrafi mówić (ze specyficznym, lekko „pandzim” akcentem), lecz także dlatego, że mówi bardzo mądrze. Opowiada dzieciom trzy przypowieści Zen. Dla każdego z małych bohaterów wybiera inną, dobraną tak, by pomogła mu poradzić sobie z sytuacją, w jakiej się aktualnie znajduje. To lektura piękna treściowo i wizualnie, dla dzieci i mądrych, wrażliwych dorosłych.

Pełna recenzja na moim blogu: http://www.kulinarnaczytelnia.pl/2017/06/panda-i-zen-muth.html

palalela | 2017-11-21
Na półkach: Przeczytane, Dziecionkowe
Przeczytana: 21 listopada 2017

Minimów treści, maksimum przekazu.

Ataeb | 2018-03-18
Na półkach: Eva, Posiadam, Przeczytane