Front Wschodni dzień po dniu

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
Eastern Front Day by Day
historia
Sławek_82

Wojna pomiędzy nazistowskimi Niemcami a Związkiem Sowieckim, która rozpoczęła się 22 czerwca 1941 roku, charakteryzowała się wyjątkową brutalnością zarówno jeśli chodzi o walki na froncie, jak i postępowanie z pobitą ludnością cywilną. W tej książce przedstawiono operacje militarne na froncie wschodnim w latach 1941-1945 oraz zbrodnie wojenne popełnione na ludności cywilnej na obszarach okupowanych. Są to nie tylko zbrodnie nazistowskie, ale również te popełnione przez Sowietów, ponieważ, jak na ironię, Stalin również prowadził wojnę z Rosjanami (i to nawet wówczas, gdy jego reżim walczył przeżycie). Dyktator rządził Związkiem Sowieckim żelazną ręką. Na kolejnych stronach przedstawiono również wysokość strat wojennych, obrazującą ogrom zniszczeń materialnych i strat w ludziach, jakie spowodował ten bezlitosny konflikt dwóch totalitarnych reżimów. Zdjęcia w książce przedstawiono w układzie chronologicznym.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/front-wschodni-dzien-po-dniu-1941-1945/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/front-wschodni-dzien-po-dniu-1941-1945/

Sławek_82 | 2013-04-14

Historia walk na froncie wschodnim, zdjęcia w chronologii, dość ciekawa pozycja, polecam

Polakmaly | 2014-07-13
Calineczka | 2013-11-16