Delta

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Poezji Współczesnej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu
poezja, wiersze, polscy poeci
poezja
geokuba

Edward Pasewicz o książce „Delta”. „Nie mam pojęcia, dlaczego ujęły mnie te wiersze, ale w ujęciach nie chodzi o to dlaczego, tylko o to, żeby po prostu ujęły – a to nie wszystkim pisanym współcześnie wierszom się udaje. Te akurat ujmują, choćby z powodu takich bezpretensjonalnych, a pięknych wersów, jak: „bo duży Kamil powiedział że o trzeciej nad ranem/ przychodzą do nas mamy w niebieskich...

Edward Pasewicz o książce „Delta”.
„Nie mam pojęcia, dlaczego ujęły mnie te wiersze, ale w ujęciach nie chodzi o to dlaczego, tylko o to, żeby po prostu ujęły – a to nie wszystkim pisanym współcześnie wierszom się udaje. Te akurat ujmują, choćby z powodu takich bezpretensjonalnych, a pięknych wersów, jak: „bo duży Kamil powiedział że o trzeciej nad ranem/ przychodzą do nas mamy w niebieskich sukienkach”. Ujmują też z wielu innych powodów, to oczywiste, ale o tym czytelnicy powinni się przekonać sami. Przeczucie mówi mi, że mamy oto początek nowej, ciekawej ścieżki w polskiej poezji. Trzeba się tą ścieżką przejść i przekonać, jakie niespodzianki czekają nas po drodze. Teraz i w przyszłości”.

źródło opisu: http://www.wbp.poznan.pl/

źródło okładki: http://www.wbp.poznan.pl/