Stop-klatka

2021-01-01
2021-01-01
45 min.
poezja poezja polska Jarosław Kapłon Zamość poezja

Okładka książki Rita Baum nr 37/2015 Urszula M. Benka, Leszek Budrewicz, Grzegorz Czekański, Piotr Czerniawski, Marcin Czerwiński, Piotr Jakub Fereński, Andrzej Ficowski, Jarosław Kapłon, Tomasz Kawiak, Miłka O. Malzahn, Redakcja pisma Rita Baum, Dariusz Sas, Sokołowska Zuzanna
Rita Baum nr 3... Urszula M. Benka, L...

Albert Einstein powiedział, że „wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy”. Tylko z pozoru jest to paradoksalne, ponieważ to właśnie wiedza w połączeniu z wyobraźnią jest podstawą kreatywności, do której, aby się rozwijała, musimy dodać wolność. W głąb swojej wyobraźni zabiera nas Jarosław Kapłon w najnowszym tomiku „ Stop-klatka" . Książka jest bardzo dokładnie przemyślana, począwszy od okładki, skończywszy na ostatnim wersie. Autor otwiera bramy wszechświata, do galaktyki swojego umysłu. Śni o przyszłości, lęka się jutra, marzy, by nie stracić tego, co kocha. Wie, że gdy się obudzi, będzie zmuszony łapać równowagę, powrócić do rzeczywistości. Potrafi przekazać emocje , co w poezji jest chyba najważniejsze. Każdy wiersz ma głębie i niespotykane przesłanie. Idziemy ścieżką pełną poezji zapisanej przez własne decyzje i realizowanie pasji, przez to, co zdobywamy i jacy się stajemy. I w momencie, gdy ją usłyszymy nigdy już o niej nie zapomnimy. Wbrew pozorom nie są to teksty łatwe w rozumieniu, ja wciąż szukam ukrytych prawd, wśród niezwykłych metafor autora. Książka odkryje przed nami to, co na pozór jest niewidzialne, jak mówi sam Jarosław : "mógłbym powiedzieć że śnie a potem wychodzę z tego snu
do drugiego snu innego pokoju gdzie wydrapałaś na ścianach okna
jakbyś nie wierzyła że niewidzialne staje się widzialne" "Stop-klatka" Pokaże nam kadry do poezji innego wymiaru.

Dodaj cytat z książki Stop-klatka