Depeche Mode. Narodziny ikony

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Literatura". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pascal
Just Can't Get Enough: The Making of Depeche Mode
Inne
Róża_Bzowa

Simon Spence opowiada nam jedną z najbardziej nieprawdopodobnych opowieści w historii z branży pop i rocka. Gdy w 1980 roku czterech niewinnie wyglądających chłopców ustawiło swoje tanie syntezatory i jeszcze tańszą perkusję elektroniczną na stołach i skrzynkach po piwie przed modnie ubraną paczką przyjaciół z miasteczka Basildon, w najśmielszych snach nie wyobrażali sobie, że już za kilka...

Gdy w 1980 roku czterech niewinnie wyglądających chłopców ustawiło swoje tanie syntezatory i jeszcze tańszą perkusję elektroniczną na stołach i skrzynkach po piwie przed modnie ubraną paczką przyjaciół z miasteczka Basildon, w najśmielszych snach nie wyobrażali sobie, że już za kilka lat będą jeździć po całym świecie na tournée za miliony dolarów.

Absolutnie nikt nie przypuszczał, że czterech chłopaków z Basildon w ciągu kilku lat przekształci się w światową mega-gwiazdę. A jednak tak się stało...

źródło opisu: http://ksiegarnia.pascal.pl/ksiazka.php?id=2288_De...(?)

źródło okładki: http://ksiegarnia.pascal.pl/ksiazka.php?id=2288_De...»

Lunatyczka | 2013-08-04
Przeczytana: 02 sierpnia 2013

Książka cała składa się z wypowiedzi ludzi działających z Depeche Mode, wywiady składają się w jedną opowieść o początkach kariery DM, całkiem fajna książka dla fanów ale chyba nie tylko...

AIR | 2014-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2014

Jeżeli chodzi o treść książki, składa się ona z wypowiedzi osób, którzy na własne oczy widzieli jak rodzi się ikona. Od dzieciństwa członków zespołu (a nawet wcześniej, bo od powstania miasta w którym dorastali- Basildon) do trasy Black Celebration. Uważam, że napisana jest trochę chaotycznie ale i ciekawie. Udało mi się wyłowić wiele interesujących fragmentów, zwłaszcza dotyczących samej muzyki, tego jak powstawała. Niestety trafiłam pewnie na pierwsze wydanie, które mocno psuło przyjemność czytania. Ilość literówek i błędów była zatrważająca. W momencie w którym zobaczyłam przekręcony tytuł piosenki spadłam z krzesła. Widać, że książka została wydana w pośpiechu i nie dopilnowano należycie korekty. A szkoda. Ja dotrwałam do końca lecz wiem, że u wielu osób zdyskwalifikowałoby ją to już na początku.

BOOK-MAC | 2015-04-13
Przeczytana: luty 2015

Nie zachwyciła mnie tak bardzo ta książka, aby przyznawać jej osiem lub siedem gwiazdek. Zdecydowanie bardziej podobały mi się książki o depeszach z serii Gwiazdy Sceny. Nudził mnie trochę początek, czyli powstanie miasta rodzinnego Depeche Mode. Opisuje mniej wydarzeń z życia zespołu, ale coś w sobie ma. Dodany jest też dobry epilog wg. Piotra Metza, czyli jednego z lepszych, polskich dziennikarzy muzycznych. Mogła książka być.

gregorick | 2013-06-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 26 czerwca 2013

Bardzo dobrze napisana, bardzo dogłębna książka o zespole i ludziach, zwłaszcza o ludziach go tworzących. Nie mam tu na myśli jedynie członków DM, to o wiele bardziej skomplikowana machina. Wiele się można dowiedzieć o korzeniach chłopaków, ich dorastaniu do bycia gwiazdami, i o utrzymywaniu się w branży. Nie tylko dla fanów.

Kara | 2013-11-14

Moją uwagę do tej książki przyciągnęła okładka i duża ilość zdjęć, przyznaję się. Kiedy w końcu ją sobie kupiłam, cieszyłam się, że będę miała dobrą lekturę na wakacjach.
Książka zaczyna się od długiego opisu miasta Basildon. Naprawdę długiego. Mimo wszystko postanowiłam dać tej książce szansę. Im dalej się w nią zagłębiałam, tym mniej z niej rozumiałam. Zaczęłam się zastanawiać, czy coś jest nie tak z moim przyswajaniem informacji, czy może jednak ta książka jest tak chaotyczna. Ilość osób, które się tam wypowiadają może i nie jest duża, ale sposób wprowadzania ich wypowiedzi jest dla mnie niesamowicie denerwująca. Po jakimś czasie nie miałam pojęcia kto i o czym mówi. Autor chyba wymaga od czytelnika ponadelementarnej znajomości historii zespołu i zakłada, że osoby wypowiadające się w książce są czytelnikowi w mniejszym czy większym stopniu znane.
Przez taki sposób prowadzenia narracji kompletnie pogubiłam się w książce i rzuciłam ją w kąt po doczytaniu jej do połowy.
Inną...

AisogHIStory | 2015-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2015

Pewnie wielu fanów uzna książkę za fantastyczną, jednak dla mnie była dość słaba.
Widać, że książka była pisana w pośpiechu i autor nie do końca wiedział co ma zawierać i o czym ma być.
Najpierw mamy długi i nudny wstęp o Basildon. Potem robi się ciekawiej - jest o płytach, okładkach i występach.
Między tym niepotrzebnie zostały wplecione głupie tematy ( na przykład relacje Martina z Ann, lub kwestie dotyczące jego ubioru ). Przez to książka przypomina momentami magazyny plotkarskie, które muszą coś gdzieś skrytykować.
Kurcze, skoro tytuł dzieła wskazuje, że będzie o twórczości Depeche Mode, to niech skupi się tylko na tym, a nie opisuje jakieś głupie elementy, które nie powinny mieć znaczenia w ich działalności.
Zawiodłam się też na tym, że w książce jest mało wypowiedzi grupy.
Cały czas historia jest opowiadana przyjaciółmi, innymi zespołami, a członkowie nie mieli za dużo do powiedzenia.
Jedyne co naprawdę mi się podobało to barwne opisanie lat 80. Aż chciało się przenieść do...

| 2013-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2013

Ogromnym minusem pierwszego wydania jest wręcz tragiczna jakość korekty... Czasem miałem wrażenie, że może, ktoś, w tak zwanym międzyczasie, przeczytał ten tekst przed drukiem. Bardzo dużo literówek, powtórzeń, zdarzały się też błędy w nazwiskach - czasem na przykład jedno nazwisko zapisane było w 2-3 wariantach na 2 stronach... Gdyby nie te rażące błędy, które po prostu utrudniają czytanie i zniechęcają do lektury - byłoby naprawdę świetnie. Mnóstwo faktów, kontekst historyczno-społeczny, masa wypowiedzi osób związanych pośrednio i bezpośrednio z zespołem w ciągu pierwszych lat kariery Depeche Mode... Być może dla kogoś, kto nie przepada za muzyką Brytyjczyków nie będzie to pozycja, którą pochłonie z rosnącym zainteresowaniem, jednak dla fanów to z pewnością warta polecenia książka. O ile kogoś nie odrzucą wspomniane błędy korektorsko-edytorskie. Oby następne wydanie już ich nie powielało.

Karinat | 2017-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2017

Jak dotąd jest to moja pierwsza książka o Depeche Mode jaką miałam szansę przeczytać. Tak dokładniej dostałam ją w prezencie. Faktycznie rozdział o Basildon był dosyć długi i obszerny, że zagubiłam się o czym właściwie jest książka. Dalej co prawda opowiadała o głównym "bohaterze", ale nie wiem czy faktycznie ona jest taka chaotyczna pomimo zawartej chronologii, czy ze mną jest problem (bo jednak czytałam po małym kawałku przez długi czas). Wydaje mnie się, że będę musiała przeczytać ją ponownie, by w pełni zrozumieć. Znalazłam dosyć sporo błędów w druku w kwestii literówek (raz nawet przy imieniu/nazwisku osoby, która się wypowiadała), a niestety jestem na punkcie ortografii bardzo przeczulona. Edytor spał, gdy sprawdzał. Ze względu na to, że nie czytałam pozostałych biografii, mam brak jakiegokolwiek porównania, więc moja ocenę określam jako średnią.

FannyBrawne | 2015-01-29

Ta książka była moim prezentem urodzinowym, gdyż wszyscy w moim otoczeniu wiedzą, że jestem fanką Depeche Mode. Skakałam, jak małe dziecko otwierając pudełko z prezentem. Książka nie jest najlepiej napisana i niektóre fragmenty wołają o pomstę do nieba, lecz nadal pozostaje moim prezentem numer jeden :)

husarek | 2013-09-18

Książka sama w sobie jest dość chaotycznie napisana (najciekawszy jest chyba początek, w którym autor skupia się na historii Basildon), ale polskie tłumaczenie woła o pomstę do nieba!