Czerwony kwiat

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Magdalena_S | 2018-11-04
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 04 listopada 2018

Opowiadania te mówią o losie biednych ludzi i ich próbie odnalezienia się w trudnej sytuacji życiowej. Jedno opowiadanie poświęcone zostało doświadczeniu autora, które zdobył w trakcie wojny rosyjsko-tureckiej i jest naprawdę dosyć odrażające, ale zarazem niezwykle prawdziwe.
Było to bardzo interesujące spotkanie i książka ta przypomniała mi te utwory, które czytało się na zajęciach z polskiego w Liceum.

Kimi | 2014-09-30

Krótka, pełna symboliki, opowieść o niepoczytalnym człowieku, przebywającym w szpitalu psychiatrycznym. Wartościowa i przerażająca ze względu na swoją autentyczność. Autor sam cierpiał na chorobę psychiczną co wpływa na prawdziwość i rzetelność opisywanych sytuacji.