Makaron. Dania tradycyjne i nowe pomysły

Tłumaczenie: Maria Zawanowska
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
Pasta
makaron, pasta, kuchnia włoska
Matacz

Makaron jest od dawna jedną z podstawowych potraw naszej kuchni. Choć to Włosi słynęli zawsze jako najwięksi miłośnicy „pasty”, z biegiem czasu opanowała ona niemal cały świat. Prezentujemy szybkie i łatwe dania oraz te bardziej wyszukane. Pokazujemy tysiąc sposobów, jak dodać potrawom słońca i koloru kuchni śródziemnomorskiej. Aby usprawnić pracę, proponujemy krótki przewodnik po rodzajach...

Aby usprawnić pracę, proponujemy krótki przewodnik po rodzajach makaronu i sposobach ich gotowania. Przepisy są przejrzyście zestawione w grupach tematycznych i zaprezentowane krok po kroku na kolorowych ilustracjach, jasne dla początkujących i zaawansowanych. Oznaczono stopień trudności, czas przygotowania i gotowania każdej potrawy. Uzupełnieniem są rady kucharza i warianty dań.

Dla wtajemniczonych podano wartości odżywcze i zawartość kaloryczną potraw.

źródło opisu: Olesiejuk, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl